Reklama:


Festiwal Otwarcia Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Festiwal Otwarcia Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

165 artystów, 45 bezpłatnych wydarzeń, 12 tur zwiedzania wystawy stałej „Królestwo Żelaza” składają się na 2 dni świętowania hutniczych tradycji Chorzowa. To wszystko na Festiwalu Otwarcia pierwszego w Polsce muzeum przemysłu hutnictwa i stali czasów rewolucji przemysłowej.

Przed nami huczne i oczekiwane otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Pierwsze w Polsce muzeum przemysłu hutnictwa i stali czasów rewolucji przemysłowej otworzy swoje podwoje już 27 i 28 listopada.

– Szykujcie się na 45 bezpłatnych wydarzeń przygotowanych przez 165 artystów i realizatorów. W „Królestwie żelaza” czeka na Was 752 metrów kwadratowych stałej ekspozycji z 211 eksponatami, 7 wielkich, hutniczych maszyn, w tym nasi ulubieńcy – 17 tonowy młot mostowy i walcarka z kołem zamachowym o sześciometrowej średnicy – zapowiada Muzeum Hutnictwa w Chorzowie.

Poza tym na wystawie będzie można znaleźć wiele wzruszających opowieści, ponad 100 filmowych wspomnień byłych hutników i hutniczek.

– Może to ktoś z Waszej rodziny lub krewnych, sąsiadów, znajomych? Sprawdźcie sami. Festiwal Otwarcia to święto hutniczych tradycji, z których warto być dumnym, okazja do poznania przemysłowych korzeni miasta rozwijającego się w blasku hutniczych pieców – zachęca Muzeum.

W sobotę 27 listopada wydarzenia towarzyszące Festiwalowi Otwarcia będą odbywać się w godzinach 11:00-21:00, a w niedzielę z przewidzianych atrakcji będzie można korzystać między 11:00 a 18:00.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości