Ekologiczna akcja ALBY. Znicze zamiast trafić na wysypisko ponownie zaświecą

Ekologiczna akcja ALBY. Znicze zamiast trafić na wysypisko ponownie zaświecą

Na trzech chorzowskich cmentarzach znaleźć można regały na niezniszczone znicze, które mogą zostać wykorzystane ponownie. To efekt pilotażowej akcji PTS ALBA.

– Wzięliśmy dobry przykład z innych miast. Już wcześniej na innych cmentarzach widzieliśmy takie regały i cieszyły się dużą popularnością – tłumaczy Katarzyna Halek z działu marketingu PTS ALBA Sp. z o.o.

Osoby, które mają nadmiar niepotrzebnych zniczy, mogą zanieść je na dedykowany regał, skąd każdy może je zabrać i wykorzystać ponownie. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić pieniądze, wspomóc tych, których na znicze nie stać, a także ogranicza wytwarzanie odpadów.

– Ludzie, którzy spotkali nas w trakcie montowania regałów, bardzo często pytali o co chodzi. Kiedy wyjaśniliśmy cel tej akcji mieszkańcy byli bardzo zadowoleni. Liczymy, że to rozwiązanie sprawdzi się także w Chorzowie – dodaje Angelika Ziętek z działu Marketingu PTS ALBA Sp. z o.o.

Jak na razie jest to program pilotażowy, a specjalne regały można znaleźć na trzech nekropoliach w naszym mieście: przy ul. Niedźwiedziniec, ul. Janasa i ul. 3 Maja.

– Apelujemy do wszystkich, żebyśmy szanowali nasze wspólne dobro i aby te regały służyły nam jak najdłużej. Akcja jest wsparciem dla osób, których nie stać na zakup nowych zniczy. Poza tym, może pomóc w redukcji wytwarzanych odpadów – kończą Katarzyna Halek i Angelika Ziętek.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości