Reklama:


Granat – z czym łączyć, aby tworzył zaskakujące wnętrze?

Granat – z czym łączyć, aby tworzył zaskakujące wnętrze?

Jako ludzie bardzo często dużą wagę przywiązujemy do kolorów. Dbamy o to, by nasze życie z jednej strony było kolorowe, ale z drugiej, by nie było za bardzo pstrokate.

Nic więc dziwnego, że dodając koloru naszym domom, mieszkaniom, wpierw sprawdzamy ich symbolikę, a następnie zastanawiamy się, z czym łączyć konkretną barwę. Dzisiaj te pytania dotyczą koloru granatowego – co symbolizuje i z czym najlepiej go łączyć?

Kolor granatowy – co symbolizuje?


Granatowy kolor od zawsze charakteryzuje się dostojnością oraz elegancją. Jest ciemny, ale jednocześnie nie czarny. Nie przywołuje nieciekawych wspomnień, nie jest depresyjny. Granat znany jest jako barwa, która podkreśla odpowiedzialność człowieka oraz jego chęć kontrolowania zewnętrznego świata. Tego rodzaju kolor śmiało można łączyć z jasnymi odcieniami, które nieco zredukują jego surowość, a ponadto podkreślą wyrafinowanie.


Z czym łączyć granat we wnętrzu?


Wiele osób z chęcią decyduje się na kolor granatowy w swoim wnętrzu, głównie w salonie, jednak automatycznie pojawia się w głowie pytanie, z czym łączyć kolor granatowy? Otóż jest to fantastyczna barwa, która współgra z szarością oraz bielą. Dodatkowo, ciemny odcień niebieskiego idealnie paruje się w klasycznym odcieniem drewna. Nic więc dziwnego, że granatowy salon automatycznie zyskuje drewnianą podłogę. Granatowa barwa wręcz wymaga, aby na jej tle stanął szary narożnik czy piękny fotel w odcieniu pudrowy róż. Na tle granatowej ściany można postawić meble nie tylko w szarościach, ale również w innych, nieco głębszych odcieniach, takich jak bordo czy butelkowa zieleń. Granat nie pasuje do niewielkiej przestrzeni, ponieważ zamiast ją rozjaśniać, będzie działał przytłaczająco. Wnętrze w stylu marynistycznym nie obejdzie się bez granatu. W takim stylu świetnie sprawdzą się naturalne materiały. Ciemne kolory nie są łatwe, ich wykorzystanie sprawia, że pomieszczenie staje się optycznie mniejsze. Ciemny kolor ścian pozwala stworzyć eleganckie wnętrze, jednak niewiele trzeba by przytłoczyć wnętrze wykorzystując tę samą butelkową zieleń, odcień granatu czy inne ciemniejsze barwy.


Granatowe ściany – jak ozdobić?


Granatową ścianę fantastycznie przyozdobią pastelowe tapety, jakie znajdziesz na stronie https://www.swiat-obrazow.pl/. Jednak nie jest to jedyny sposób na przyozdobienie ściany w kolorze granatu. W przypadku profesjonalnej aranżacji wnętrz, często mamy do czynienia z dekoracyjnymi sztukateriami. Są one bowiem w kolorze białym, przez co fantastycznie pasują do całości pomieszczenia. W ten sposób świetnie urządzisz salon w stylu nowoczesnym. Granatowy pasuje również jako akcent do sypialni. 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa