Świąteczny wieczór w Gdańsku. Clearex świetnie sobie radzi w tym mieście

Świąteczny wieczór w Gdańsku. Clearex świetnie sobie radzi w tym mieście
W świąteczny wieczór, 11 listopada, chorzowianie zagrają w Gdańsku. Oby - jak na powyższym zdjęciu - trener Andrzej Szłapa (po prawej) i jego podopieczni mieli powody do radościFot. Adrian Ślązok

Z dwoma beniaminkami już wygrali, pora na konfrontację z trzecią nową drużyną w Statscore Futsal Ekstraklasie. Piłkarze Cleareksu jadą do Gdańska w roli faworyta i zamierzają jej sprostać. W tym mieście wiodło im się zwykle znakomicie.

W Narodowe Święto Niepodległości (11.11.) futsalowcy Cleareksu Chorzów udadzą się do Gdańska na mecz 10. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy. O godz. 20.00 rozpoczną rywalizację z tamtejszym AZS UG, który jest beniaminkiem w elicie.

Przed czwartkowym spotkaniem chorzowianie mają dwa powody do optymizmu. Po pierwsze w tym sezonie pokonali już dwóch beniaminków – Legię Warszawa (2:1) i Górnika Polkowice (w ostatniej kolejce, 8:1). Gdańszczanie plasują się w strefie spadkowej, w 9 meczach zdobyli zaledwie cztery punkty, więc to Clearex będzie faworytem.

Po drugie, chorzowianom w Gdańsku zwykle wiodło się znakomicie. Wygrali ostatnich pięć meczów (cztery w lidze – 4:2 w 2015 r., 5:1 w 2017 r., 5:1 w 2018 r. i 4:2 w 2019 r. oraz jedno spotkanie w ćwierćfinale Pucharu Polski w 2017 r. – 5:2).

– Zwycięstwo z Polkowicami trochę nas podbudowało, jedziemy do Gdańska tylko i wyłącznie po trzy punkty. Jeżeli chcemy się bić o wyższe cele w Ekstraklasie, a nie patrzeć na to, co się dzieje na dole, to takie mecze musimy wygrywać. Później czekają nas nieco trudniejsze spotkania, ale skupmy się na razie na Gdańsku, wygrajmy, a potem będziemy się zastanawiać co dalej – mówi „Chorzowianinowi” kapitan Cleareksu Szymon Łuszczek.

W Gdańsku Clearex zagra bez Michała Dubiela, któremu po raz drugi tej jesieni odnowiła się kontuzja kolana.

Po meczu z AZS UG Clearex miał zmierzyć się w weekend u siebie z mistrzem Polski, Rekordem Bielsko-Biała. Problem w tym, mecz został pierwotnie wyznaczony na sobotni wieczór (13.11.), niespełna 48 godzin po spotkaniu w Gdańsku. Na szczęście chorzowianie porozumieli się z bielszczanami w sprawie nowego terminu.

– Bardzo dobrze się stało, że mecz został przełożony. Podziękowania dla Rekordu. W piątek rano wrócimy z Gdańska, granie na wysokim poziomie w sobotę przeciwko Rekordowi byłoby niemożliwe. Ustaliliśmy nową datę – 1 grudnia – wyjaśnia trener Cleareksu Andrzej Szłapa.

Przypominamy: mecz AZS UG Gdańsk – Clearex Chorzów odbędzie się 11 listopada o godz. 20.00. Transmisję przeprowadzi WP Pilot.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa