Zgodnie z tradycją. Clearex wraca z Gdańska z trzema punktami

Przemysław Dewucki był pierwszoplanową postacią meczu AZS UG - Clearex. W Gdańsku zdobył trzy bramkiFot. Adrian Ślązok

Futsalowcy Cleareksu Chorzów znakomicie radzą sobie w wyjazdowych spotkaniach z AZS UG Gdańsk. Wygrali w tym mieście szósty mecz z rzędu. Hat-trickiem popisał się Przemysław Dewucki.

Clearex Chorzów pokonał na wyjeździe AZS UG Gdańsk 5:2 w meczu 10. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy. Dzięki temu drużyna Andrzeja Szłapy awansowała na 6. miejsce w tabeli.

W Gdańsku chorzowianom wiodło się zwykle bardzo dobrze. Wygrywali w tym mieście pięć razy między 2015 a 2019 r. (cztery razy w lidze i raz w Pucharze Polski). W czwartkowy wieczór przedłużyli zwycięską serię.

Bohaterem spotkania był Przemysław Dewucki. To po jego dwóch trafieniach Clearex schodził na przerwę, prowadząc 2:0. „Pompon” dwukrotnie wykorzystał sytuacje sam na sam z Kacprem Sasiakiem. Za drugim razem popisał się firmowym zwodem, „położył” golkipera i umieścił piłkę w pustej bramce.

W drugiej połowie gdańszczanie złapali kontakt. Mikołaj Kreft uderzeniem w długi róg pokonał Rafała Krzyśkę. Jednak dwie minuty później było już 3:1 dla Cleareksu, a ponownie w roli głównej wystąpił Dewucki, kompletując hat-tricka.

W 35. minucie Krzysztof Salisz nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego, jednak wkrótce i tak zrobiło się 4:1 dla gości – po strzale Bartłomieja Sitki.

Akademicy wycofali bramkarza. Początkowo na tym zyskali (gola strzelił Mateusz Osiński), później jednak stracili. Mykyta Możejko na 42 sekundy przed syreną ustalił wynik strzałem do pustej bramki.

Clearex odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie (a trzecie w spotkaniach z beniaminkami Statscore Futsal Ekstraklasy), ma na koncie 15 pkt.

Mecz z Rekordem Bielsko-Biała w Chorzowie (planowany na 13 listopada) został przełożony na 1 grudnia. Następne spotkanie futsalowcy Cleareksu rozegrają na wyjeździe z Constractem Lubawa (w weekend 20-21 listopada).

AZS UG Gdańsk – Clearex Chorzów 2:5 (0:2)
Bramki:
Kreft (33), Osiński (39) – Dewucki trzy (14, 20, 35), Sitko (37), Możejko (40).
Żółte kartki: Domżalski, Kreft, Zelma (rezerwowy bramkarz) – Bednarczyk (rezerwowy bramkarz).
AZS UG: Sasiak – Wesserling, Sidor, Domżalski, Majchrzak oraz Urtnowski, Kreft, Osiński, Formela
Clearex: Krzyśka – Łuszczek, Salisz, Brocki, Dewucki oraz Możejko, Cichy, Sitko, Seget.