Jakie kryteria wziąć pod uwagę podczas wyboru oczyszczacza powietrza?

Jakie kryteria wziąć pod uwagę podczas wyboru oczyszczacza powietrza?

Właśnie rozpoczyna się sezon grzewczy. Czy już go poczuliście? Zadając to pytanie, nie chodzi o ciepło, w naszych domach, czy mieszkaniach, ale o brzydki zapach, który unosi się w powietrzu. To skutek ogrzewania domów, wciąż mało ekologicznymi sposobami. Jeśli dodamy do tego spaliny, szczególnie w dużych miastach, mamy już gotowy przepis na szkodliwy dla organizmu smog.

Jednym ze skutecznych rozwiązań, pozwalający cieszyć się czystym powietrzem, chociaż we własnym domu jest dobrej klasy oczyszczacz powietrza. Tego typu urządzenia z roku na roku zyskują coraz większe grono użytkowników. Jeśli zdecydowałeś się po raz pierwszy na zakup oczyszczacz powietrza, zwróć uwagę na kilka szczególnych parametrów, aby wybrać jak najlepszy.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

• Po pierwsze musimy dostosować urządzenie do konkretnej powierzchni, dlatego też ważnymi parametrami, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakup oczyszczacza powietrza, są jego wydajność oraz powierzchnia oczyszczania. Dobry dobór tych parametrów pod konkretne pomieszczenie, w którym umieścimy oczyszczacz, zagwarantuje nam skuteczną filtrację powietrza i odczuwalną poprawę jego jakości.

• Po drugie głośność pracy- dobrze jest, jeśli oczyszczacz powietrza działa również w nocy, jeśli będzie pracować zbyt głośno, nie będzie to możliwe, dlatego przy wyborze zwróćmy uwagę, czy dany oczyszczacz powietrza posiada np. tryb niski, lub nocny i jaki hałas emituje w tym trybie.

• Po trzecie skuteczność oczyszczania- na skuteczność oczyszczania wpływają zastosowane wewnątrz urządzenia filtry i technologie. Jeśli oczyszczacz powietrza złożenie filtruje powietrze, został wyposażony w jonizator, z pewnością będzie również skuteczny. Warto wybierać takie urządzenie, jeśli chcemy realnie odczuć efekt oczyszczania powietrza.

• Po czwarte oczyszczacze powietrza powinny być proste w obsłudze- jeśli kupimy urządzenie, które jest skomplikowane, nie będziemy zadowoleni, lepiej postawić na model, którego obsługa nie będzie stanowić problemu. Oczyszczacz powietrza, który został wyposażony w czujniki i tryb automatyczny, będzie w stanie pracować sam bez naszej ingerencji, dostosowując prędkość pracy do warunków w danym pomieszczeniu.

• Po piąte wygląd ma znaczenie- oczyszczacz powietrza to urządzenie, którego nie wstawimy do szafy, ani niczym nie zasłonimy, dlatego też warto dopasować jego wygląd i kolor do naszego wnętrza.

• Po piąte dodatkowe funkcje- możemy kupić taki oczyszczacz powietrza, który dodatkowo również je nawilży, ponadto jedne modele będą posiadały jonizator, a inne nie będą mieć tej funkcji. Do niektórych z nich producenci przygotowali aplikację mobilną, umożliwiającą zdalne sterowanie urządzeniem, jak np. oczyszczacze powietrza Vestfrost.

Oczyszczacz powietrza Twoje wsparcie w walce o lepsze powietrze

Jeśli już wiesz jaki oczyszczacz powietrza wybrać, warto kupić go w sprawdzonym sklepie, z dużą ilością producentów i modeli do wyboru. Niezależnie jakiego producenta wybierzemy, jeśli jest to dobrej jakości sprzęt, jego działanie odczujemy już po pierwszym użytkowaniu. Powietrze filtrowane przy pomocy oczyszczaczy jest czystsze, bardziej rześkie, co ma duży wpływ na nasze samopoczucie, koncentrację oraz jakość snu.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa