Prowadzenie kolędniczej kozy i wodzenie niedźwiedzia. Wyjątkowe warsztaty w Skansenie

Prowadzenie kolędniczej kozy i wodzenie niedźwiedzia. Wyjątkowe warsztaty w Skansenie

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” organizuje warsztaty, podczas których uczestnicy przygotują jasełka bazujące na tekstach Edmunda Wojnarowskiego „Biegnijcie do szopki” oraz „ Nowe jasełka polskie” Pawła Staśko.

Inscenizacja zostanie zaprezentowana publiczności podczas „Śląskiej Wiliji” 12 grudnia na scenie plenerowej muzeum. Zajęcia, które poprowadzi Stefan Mazur – z wykształcenia aktor i pracownik Działu Edukacji i Popularyzacji chorzowskiego skansenu – odbędą się w dwa pierwsze czwartki grudnia (2.12 i 9.12) o godzinie 16:30 w sali wystawowej budynku administracji przy ulicy parkowej 25.

– Podczas zajęć będziemy uczyć się śpiewania kolęd po śląsku, odtworzymy także scenki bazujące na ludowych jasełkach. Będzie to jedyna i wyjątkowa okazja by sprawdzić się w prowadzeniu kolędniczej kozy, wodzeniu niedźwiedzia, animowaniu kukiełek diabła, aniołka i śmierci, a także skompletować swój własny strój i wraz z innymi przebierańcami stworzyć barwny korowód, który przejdzie podczas śląskiej wilii uliczkami skansenu – mówi Stefan Mazur z Działu Edukacji i Popularyzacji.

W zajęciach mogą wziąć udział osoby w wieku od siedmiu lat, które interesują się historią regionu i jednocześnie lubią dobrą zabawę. Zapisy prowadzi Dział Edukacji i Popularyzacji 32 241 07 18 w. 204. Limit miejsc – 20 osób.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa