Reklama:


Tak będą wyglądać nowe bulwary w Parku Śląskim

Tak będą wyglądać nowe bulwary w Parku Śląskim

Zarząd WPKiW podpisał umowę na realizację „Bulwarów przy stawie Przystań”. Wykonane zostaną m.in. prace związane z nowymi nasadzeniami i ochroną zieleni, oświetleniem, monitoringiem oraz położeniem nawierzchni z kostki brukowej.

O szczegółach przebudowy bulwarów informowaliśmy tutaj. Teraz poznaliśmy wizualizacje i harmonogram robót.

Pierwszy etap inwestycji zostanie zrealizowany w ciągu kolejnych siedmiu miesięcy. Zawiera się w nim wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi specjalistycznymi opiniami, ekspertyzami i prawomocnym pozwoleniem na budowę.

W drugim etapie wykonane zostaną roboty budowlane, wraz z dostawą materiału roślinnego i wykonaniem nasadzeń roślinnych. Nastąpi to w terminie do ośmiu miesięcy od zakończenia etapu pierwszego.

Zaplanowano nasadzenia m.in.: berberysów, hortensji, ostrokrzewów, irg, śmiałków darniowych. Z kolei na skarpach wyrośnie kalina japońska, której towarzyszyć będą parzydło leśne czy bodziszki i irysy. Nabrzeże to oczywiście roślinność wodolubna: tatarak, strzałka wodna, niezapominajka błotna i wiele innych.

Koszt inwestycji to ponad 2,5 mln zł brutto. Realizacji zadania podejmą się APIS Polska sp. z o.o. (Lider Konsorcjum) oraz APIS Jadwiga Oziębło (Partner Konsorcjum).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa