To ważna część naszego życia. Urząd Miasta i Schronisko zachęcają do adopcji zwierząt

To ważna część naszego życia. Urząd Miasta i Schronisko zachęcają do adopcji zwierząt

Od niedawna z witryn chorzowskich przystanków komunikacji publicznej na mieszkańców spoglądają… psy wystylizowane na skazańców. Plakaty umieszczone na przystankach w różnych częściach miasta w ramach akcji „skazany za bycie dobrym psem” promują adopcję zwierząt.

Czarno-białe zdjęcia oraz hasło „skazany za bycie dobrym psem” to motywy przewodnie nowej akcji Urzędu Miasta w Chorzowie, Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt oraz firmy AMS, która ma zachęcać do adopcji zwierząt. Plakaty przedstawiają podopiecznych schroniska, którzy – stylizowani na przestępców – proszą o nowy dom.

– Mimo starań wielu osób w Schronisku wciąż mieszka wiele zwierząt, które zasługują nie na kojec, ale na pełnoprawny, ciepły dom. W biegu codzienności często o tym zapominamy. Takie akcje mają zmotywować ludzi do refleksji, że być może i w ich domach jest miejsce na czworonożnego przyjaciela – tłumaczy Kamil Nowak, rzecznik Urzędu Miasta w Chorzowie.

Na razie jest 9 takich plakatów w Chorzowie Batorym. Kolejne są w fazie produkcji. Finalnie akcja ma być widoczna na 30 różnych wiatach przystankowych w sąsiedztwie komunikacji miejskiej, gdzie firma AMS na ten cel bezpłatnie udziela swoich powierzchni reklamowych. Niebawem w galeriach na przystankach do psów dołączą również koty.

To już kolejna organizowana w Chorzowie akcja, która ma na celu poprawę losu bezdomnych zwierząt żyjących w naszym mieście. Kilka tygodni temu, we współpracy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Opolskiej, do przygarniania czworonogów namawiał Ruch Chorzów. Adopcja była także motywem jednego z największych wydarzeń, jakie do tej pory odbyły się na nowym rynku – „Zlotu Maskotek„. Poza tym, w mieście regularnie rozbudowywana jest infrastruktura dla zwierząt i ich właścicieli.

– Mamy w Chorzowie 2 schroniska: działa u nas Fundacja SOS i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Opolskiej. Wielu mieszkańców ma zwierzęta domowe, dlatego też stawiamy na infrastrukturę wspomagającą posiadanie psów, budujemy wybiegi, rozdajemy woreczki na odchody i próbki karm przekazywane przez naszych partnerów. Wiemy, że dla wielu osób relacje ze zwierzętami to ważna część życia – dodaje Kamil Nowak.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa