Reklama:


Zaucha Night, czyli spotkanie autorskie i andrzejkowa potańcówka międzypokoleniowa

Zaucha Night, czyli spotkanie autorskie i andrzejkowa potańcówka międzypokoleniowa

Tuż przed Andrzejkami Centrum Integracji Międzypokoleniowej zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, którego patronem jest Andrzej Zaucha, twórca takich hitów jak „Byłaś serca biciem”, „Baw się lalkami”, „C’est la vie – Paryż z pocztówki”, „Wymyśliłem ciebie” czy „Smakować świat”.

„Zaucha Night” rozpocznie się o godzinie 17:00 spotkaniem z Jarkiem Szubrychtem, cenionym dziennikarzem muzycznym, autorem książki „Życie, bierz mnie. Biografia Andrzeja Zauchy”, która pod koniec września ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego. Sam Szubrycht o swoim dziele mówi tak: „nie szukałem sensacji, ale prawdy. Nie piszę o tragicznej, głośnej śmierci Zauchy, lecz o jego barwnym życiu, na przekór peerelowskiej szarzyźnie. O tym, skąd wziął się ten muzyczny diament, jakie wydarzenia go szlifowały i dlaczego nigdy nie zaświecił pełnym blaskiem”. Spotkanie poprowadzi Adrian Chorębała.

Zaraz po spotkaniu wystartuje międzypokoleniowa potańcówka w rytmie „Nieprzewidzianych przebojów Andrzeja Z.”. Muzyka będzie swoistym hołdem dla kunsztu wokalnego Zauchy, ale także dla niezwykłych kompozytorów i autorów tekstów, a także muzyków i orkiestr, towarzyszących artyście w trakcie jego kariery. „Nieprzewidziane przeboje” czyli kompozycje mało znane, czasem zapomniane, nigdy nie wydane. Ale klucz doboru piosenek był jeszcze jeden: muzyczne inspiracje zza wielkiej wody, zaśpiewane po polsku przez Andrzeja Zauchę. Oprócz piosenek artysty, w secie DJ-skim znajduje się także muzyka, którą Zaucha lubił, cenił, a czasem również wykonywał. Zabrzmią więc tacy artyści jak Stevie Wonder, Ray Charles czy Al Jarreau.

Przygotowaniem i wyborem piosenek, a także pomysłem na mix całości zajął się Janek Taraszkiewicz, czyli DJ Yantimer. Na swoim koncie ma on m.in. remix piosenki „Myśmy byli sobie pisani”, zaakceptowany przez spadkobierców Andrzeja Zauchy, a także przez kompozytora i autora tekstu.

„Zaucha Night” odbędzie się w niedzielę, 28 listopada, w Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie. Wstęp wolny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości