Opiekunka osoby starszej – zawód przyszłości?

Opiekunka osoby starszej – zawód przyszłości?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie zawody zapewnią im pracę oraz godne zarobki w bliższej, czy dalszej przyszłości. Na pierwszą myśl przychodzą często zawody związane ze sztuczną inteligencją, IT, czy biotechnologią.

Wszystkie one wymagają długiej i ciężkiej nauki, studiów, kursów itp. Jednak pewną przyszłość mogą zapewnić także zawody, które nie wymagają tak wielkiego wysiłku. Jednym z nich jest opiekun osoby starszej. Z czym wiąże się podjęcia pracy w tym zawodzie?

Opiekunka osoby starszej, to zawód którego znaczenie rośnie z roku na rok. Dotyczy to szczególnie rozwiniętych państw Zachodu, gdzie starzenie się społeczeństwa przybrało już pokaźne rozmiary. W takich krajach jak np. Niemcy z roku na rok rośnie liczba seniorów, którzy w wyniku chorób tracą swoją niezależność i są zdani na opiekę innych. Jeśli takiej opieki nie jest w stanie zapewnić rodzina, to konieczne jest znalezienie profesjonalnej opiekunki osoby starszej, która mieszkając z seniorem zajmie się nim całodobowo. Jednak skąd wziąć taką opiekunkę?

Dobrym ruchem jest kontakt z agencja opiekunek osób starszych Veritas Opieka, która od lat dostarcza na rynek niemiecki tysiące polskich opiekunek seniora. Dwa główne wymagania wobec opiekunki osoby starszej to, z jednej strony znajomość języka niemieckiego, oraz doświadczenie w opiece, z drugiej. Wydaje się, że nie są to wyśrubowane wymagania, biorąc pod uwagę, że taki opiekun może liczyć na porządne wynagrodzenie, nie ponosząc równocześnie kosztów utrzymania na miejscu wykonywania zlecenia. Stawki oferowane przez Veritas Opieka oscylują w okolicy 1600-1800 euro netto na miesiąc.

W razie zainteresowania pracą na stanowisku opiekunka osoby starszej prosimy o zapoznanie się z ofertami dostępnymi na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości