Udana końcówka sezonu Sokolni. Dziewczyny będą reprezentować Polskę w Azerbejdżanie

Udana końcówka sezonu Sokolni. Dziewczyny będą reprezentować Polskę w Azerbejdżanie

W miniony weekend odbyły się zawody XIII Grand Prix im. St. Geronia w Łańcucie, na których chorzowianie wygrali klasyfikację drużynową. Ponadto, zawodniczki Sokolnii zostały powołane do kadry Polski.

Grand Prix rozgrywane w Łańcucie było ostatnią gimnastyczną imprezą w tym sezonie, która okazała się być wyjątkowo owocna dla DOSiR Sokolnia Chorzów im. Ryszarda Kafanke. Drużyny reprezentujące klub z Chorzowa Starego 4 razy stawały na podium, co dało również zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.

W kategorii 2ki mieszane SENIOR, II miejsce zdobyła drużyna w składzie: Sławikowska Anna i Wróbel Michał (zespół łączony z KAS Rzeszów). W rywalizacji 3ek kobiet SENIOR, III miejsce wywalczyły: Wiktoria Naczyńska, Nikola Janik, Amelia Sronek (zespół łączony z KS AZS AWF Katowice). W kategorii 2ki mieszane 11-16 II miejsce zdobyli Sobik Violetta i Grzyb Mateusz. Także srebro przypadło drużynie w składzie: Jarzembowska Tatiana, Porwik Roksana i Sorankowska Magdalena, która startowała w kategorii 3ki kobiet klasa II.

– Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, a trenerkom Barbara Gregorska Skoczylas, Marta Śrutwa, Magda Rajtor serdecznie dziękujemy za przygotowanie zespołów. Teraz chwila oddechu, a po niej wracamy do pracy i przygotowujemy się do następnego sezonu – zapowiada DOSiR Sokolnia im. Ryszarda Kafanke w Chorzowie.

To jednak nie koniec dobrych wieści jakie przywieźli z sobą z Łańcuta reprezentanci Sokolni. Tego dnia rozdane zostały także powołania do kadry Polski, która wystąpi na nadchodzących Mistrzostwach Świata w Baku 2022. Do stolicy Azerbejdżanu pojadą również zawodniczki trenujące na co dzień w Chorzowie Starym.

– Jest nam ogromnie miło poinformować, że w kadrze są także reprezentanci naszego klubu: 2ka mieszana SENIOR: Sławikowska Anna i Wróbel Michał (zespół łączony z KAS Rzeszów) oraz 3ka kobiet kat. 13-19: Grzyb Paulina, Kata Oliwia, Śrutek Natalia – informuje Sokolnia.


Na zawodach w Łańcucie pozostałe zespoły zajęły następujące lokaty:

– 3ki kobiet 13-19
V miejsce – Grzyb Paulina, Kata Oliwia, Śrutek Natalia (z powodu kontuzji zespół nie mógł wykonać pełnego programu)
– 3ki kobiet 12-18
V miejsce – Musioł Agata, Pławecka Emilia, Ząbkowska Barbara
VI miejsce – Piecha Milena, Słupik Anna, Śrutek Maria
VIII miejsce – Słomkowska Oliwia, Szymanek Magdalena, Żurowska Dagmara
– 3ki kobiet 11-16
VII miejsce – Salomon Karolina, Sławikowska Natalia, Strzelczyk Lena
XIII miejsce – Labuz Adrianna, Słomkowska Paulina, Żmuda Angelica (zespół łączony z UKS Orzeł Biały Piekary Śląskie)
– 2ki kobiet 11-16
IV miejsce – Emilia Spalony, Nowak Emilia (zespół łączony z UKS Orzeł Biały Piekary Śląskie

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa