Od małego na całego. Ruch szkoli dzieci w przedszkolach

Od małego na całego. Ruch szkoli dzieci w przedszkolach

Już od dwóch miesięcy, z inicjatywy Centrum Szkolenia Ruchu Chorzów, prowadzony jest program „Niebieskie Przedszkole”, który ma na celu zachęcać dzieci do uprawiania sportu i krzewić przywiązanie do „eRki”.

Program wystartował 13 września i jest wspierany finansowo przez kibiców zrzeszonych w fanklubie Blue England. Do projektu przystąpiła większość chorzowskich przedszkoli, a pomysł spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem pracowników. Zajęcia odbywają się obecnie w 19. placówkach i bierze w nich udział blisko 600 dzieci.

– W każdej grupie jesteśmy raz na dwa tygodnie. Przez 45 minut prowadzimy zajęcia sportowe składające się zarówno z rożnego rodzaju zabaw, gimnastyki, jak i ćwiczeń czysto piłkarskich – prowadzenie piłki, strzały, podania, krótkie gry. Zaangażowanie jest duże. Jestem bardzo zbudowany postawą dzieci, bo bardzo chcą ćwiczyć. Jeszcze nie zdarzyło się, by któreś marudziło, nie chciało brać udziału w zajęciach. To duża motywacja także dla mnie – mówi trener Paweł Nawrot, koordynator projektu.

Program „Niebieskie Przedszkole” ma także na celu promocję Klubu oraz Centrum Szkolenia. Wśród przedszkolaków nie brakuje kibiców Ruchu, a sam klub liczy na to, że są wśród nich także przyszli piłkarze „Niebieskich”.

– Dzieci bardzo pozytywnie reagują na naszą inicjatywę. Już na sam widok cieszą się, przybijają piątki, żółwiki, wiedzą, że przyjechał do nich Ruch. Rozmawiamy o meczach, zawodnikach. Wielu maluchów jest zainteresowanych trenowaniem w naszej akademii – cieszy się Paweł Nawrot.

Przedszkola, które chciałyby przystąpić do programu mogą pisać w tej sprawie mailowo na adres: ruch@ruchchorzow.com.pl.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa