Premiera II tomu „Historii Ruchu Chorzów”

Premiera II tomu „Historii Ruchu Chorzów”

Przed nami premiera książki „Historia Ruchu Chorzów” Tom I. Część 2. Nowa publikacja oficjalnie zostanie zaprezentowana 14 grudnia, jednak już teraz można ją zamawiać w przedsprzedaży internetowej.

Wydana przed rokiem książka otwierająca cykl „Historia Ruchu Chorzów” przyniosła omówienie pierwszej, przypadającej na lata 1920–1929 dekady istnienia Ruchu Wielkie Hajduki. Dla klubu był to pionierski czas budowy. Pierwszych sukcesów, trofeów, debiutów ligowych… Do drugiej części, wsłuchując się w opinie czytelników, wprowadzono m.in. tabele przedstawiające stan rozgrywek po każdej ligowej kolejce, listę wszystkich meczów rozegranych przez Ruch w poszczególnych latach i zestawienia graczy reprezentujących Niebieskie barwy w rozgrywkach ligowych. W ręce czytelników autorzy oddają zatem książkę, która opowiada o czterech latach działalności Ruchu (1930–1933). To zaledwie cztery lata, a przecież jest to czas pełen istotnych wydarzeń, zakończony zdobyciem pierwszego w historii Ruchu tytułu mistrza Polski.

– Będzie co czytać i oglądać. Ponad 500 stron, a także ponad 200 zdjęć i grafik, w większości nigdy nie publikowanych pozwala niemal przenieść się do lat 30. – mówi Grzegorz Joszko, jeden z redaktorów i wydawca książki.

Autorami pozycji są „Niebiescy” historycy w składzie: Tomasz Buja, Andrzej Godoj, Piotr Kowalik, Damian Sifczyk. Premiera książki ma się odbyć 14 grudnia, lecz można ją zakupić już teraz. W oficjalnym sklepie internetowym Ruchu ruszyła przedsprzedaż, która gwarantuje otrzymanie książki przed świętami. Wysyłka planowana jest najpóźniej w dniu premiery.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa