Skansen ogłasza konkurs na szopkę bożonarodzeniową

Skansen ogłasza konkurs na szopkę bożonarodzeniową

Prace można wykonywać dowolną techniką. Najlepsze z nadesłanych szopek wybrane zostaną podczas imprezy plenerowej „Śląsko Wilijo”.

Konkurs polega na wykonaniu szopki bożonarodzeniowej dowolną techniką i przesłanie jej do Muzeum. Szopka musi być pracą samodzielną i nawiązywać do wybranych elementów plastyki obrzędowej świąt Bożego Narodzenia oraz najciekawszych tradycji związanych z obchodami tych świąt w kulturze śląskiej.

— To kolejna odsłona naszego świątecznego konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Chcemy, aby uczestnicy nie tylko rozwijali się twórczo ale przy okazji poznali tradycję związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia na Śląsku – mówi Joanna Skorupska-Badura, kierownik Działu Edukacji i Popularyzacji Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, które jest organizatorem konkursu.

Gotowe prace konkursowe należy przesłać do Muzeum najpóźniej do 6 grudnia (decyduje data wpływu). Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 12 grudnia podczas imprezy plenerowej „Śląsko Wilijo”. Pełen regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości