Pierwsze ogłoszenia Fest Festivalu 2022. Gwiazdy przyjadą do Chorzowa

Pierwsze ogłoszenia Fest Festivalu 2022. Gwiazdy przyjadą do Chorzowa

W tym tygodniu poznaliśmy pierwszych wykonawców, których usłyszymy w Parku Śląskim na III edycji Fest Festiwalu. Między 10 a 13 sierpnia w Chorzowie wystąpią m.in.: Stromae, Jungle, FKJ, Alfa Mist, Woodkid i Young Leosia.

Premierowe ogłoszenia miały miejsce we wtorek 23 listopada. Pierwsi potwierdzeni artyści, którzy w sierpniu przyszłego roku przyjadą do Chorzowa to: Alfa Mist, FKJ, Jungle, MK, Stromae, Woodkid, Young Leosia oraz YUNG LEAN. Poniżej przedstawiamy sylwetki wymienionych wykonawców.

Uczucia ponad twórczy perfekcjonizm – to motto, które napędza niespokojną kreatywność multiinstrumentalisty i producenta Alfa Mist. W ciągu ostatnich 5 lata Alfa ugruntował swoją pozycję na rynku międzynarodowym, jako jeden z największych talentów, które wyłoniły się z nowej fali jazzu w Londynie. W swoim stylu nawiązuje do hip-hopowych produkcji, które zawiera w improwizowanych i melodyjnych formach. Na Feście zagra 11 sierpnia.

Vincent Fenton to artysta i multiinstrumentalista pochodzący z Francji. Luźne, kolorowe i uniwersalne aranżacje FKJ (aka French Kiwi Juice) śmiało mogłyby zostać wykorzystane do ścieżki dźwiękowej najróżniejszych filmowych produkcji. Muzyk jest multiplatynowym artystą z ponad 2 miliardami streamów, a wszechstronne wizje i podejście do muzyki tworzą wyjątkowy, spontaniczny przekaz, który można poczuć podczas jego rozbudowanych występów na żywo. FKJ wystąpi na FEST Festival 11 sierpnia.

Jungle to brytyjska grupa, której twórczość można luźno określić mianem współczesnego soulu. Słyną z niezwykle energicznych, żywiołowych i tanecznych występów na żywo. Na ich koncie znajduje się ponad miliard streamów i milion sprzedanych albumów. Międzynarodową sławę przyniosły im hity takie jak „Busy Earning'”, „Time”, ”Casio”, czy najnowszy singiel „Keep Moving”. Jungle wystąpią na FEST Festivalu 13 sierpnia 2022.

MK to supergwiazda muzyki house, producent muzyczny, DJ i twórca remiksów, który ma na koncie ponad 500 milionów sprzedanych kawałków na całym świecie ? Początki jego kariery sięgają lat 90.. W 2013 jego przeróbka „Look Right Through” Stormy Queen trafiła na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów, a zaraz po nim na ukazały się takie single jak „Pieces Of Me”, „17”, „Back & Forth” – wszystkie z nich zdobyły status Platynowej Płyty.

Stromae dał się poznać publiczności w 2009 roku za sprawą swojego hitu „Alors on danse”, który stał się numerem jeden w wielu krajach Europy. Na całym świecie sprzedał ponad 8.5 miliona albumów, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych belgijskich artystów. Występował na takich festiwalach, jak SXSW, Coachella i Lollapalooza. Występ na FEST będzie jego debiutem w Polsce. Stromae wystąpi w Park Śląski 13 sierpnia 2022.

Woodkid to wszechstronnie utalentowany francuski muzyk ??? Artysta jest nie tylko kompozytorem i twórcą tekstów, ale także cenionym filmowcem i grafikiem. W 2011 wydał swoją pierwszą EP-kę, a w 2013 pierwszy album długogrający pod tytułem „Golden Age”. Od tego czasu należy do światowej czołówki twórców popularnej muzyki eksperymentalnej. Jako reżyser jest odpowiedzialny między innymi za klipy Katy Perry czy Lany Del Ray. Artystę będzie można spotkać w Parku Śląskim 10 sierpnia.

Young Leosia to więcej niż DJ-ka i raperka, Young Leosia to zjawisko i fenomen na skalę ogólnokrajową. Dziewczyna swoją twórczością skutecznie udowadnia, że eksperymentowanie formą i tworzenie muzyki nie tylko może, ale i powinno być dobrą zabawą. Jej „Szklanki” i „Jungle Girl” biją rekordy popularności i nieustannie wykręcają ogromne liczby na portalach streamingowych i w social mediach, a odbywająca się właśnie trasa została w całości wyprzedana. Young Leosia wystąpi na FEST Festival 11 sierpnia.

YUNG LEAN to popularny na całym globie szwedzki raper, którego twórczość oscylująca wokół hip-hopu, cloud rapu i emo hip-hopu jest ciężka do jednoznacznego sklasyfikowania. Na jego koncie znajduje się 5 studyjnych albumów z hitowym singlem „Ginseng Strip 2002″, który dobił już do 48,5 miliona streamów na Spotify. YUNG LEAN zagra na FEST 10 sierpnia.

W przyszłym roku Fest Festiwal ponownie będzie trwać 4 dni od 10 do 13 sierpnia. Bilety dostępne są do nabycia w tym miejscu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa