Burdy przy Cichej. Policja szuka stadionowych chuliganów

Burdy przy Cichej. Policja szuka stadionowych chuliganów

W piątek 26 listopada Ruch rozegrał ostatni domowy mecz rundy jesiennej eWinner II Ligi. W spotkaniu z Motorem Lublin dużo działo się nie tylko na murawie. Kibice zaprezentowali efektowną oprawę, jednak poza tym na stadionie doszło do zamieszek.

Już w pierwszej połowie kibice Ruchu po rozłożeniu flagi wielkoformatowej przebrali się pod nią w kombinezony malarskie, a następnie odpalili na stadionie dużą ilość środków pirotechnicznych. Niektóre z nich zostały przerzucone na murawę boiska oraz sektor zajmowany przez kibiców z Lublina. Następnie duża część pseudokibiców chorzowskiej drużyny przemieściła się w rejon sektora gości, gdzie pokonała zabezpieczenia techniczne sektora buforowego.

W tym samym czasie agresywni pseudokibice z Lublina wyrwali zabezpieczenie bramy wejściowej na sektor buforowy oraz przewrócili stoisko gastronomiczne, doprowadzając do konfrontacji siłowej z kibicami Ruchu.

– Ze względu na brak skuteczności służby ochrony oraz w obawie o zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników, musiała reagować Policja. Natychmiastowe i zdecydowane wprowadzenie grup interwencyjnych Policji, wspieranych przez policjantów z zespołu konnego, skutecznie ostudziła zapał kibiców obu drużyn, którzy uciekli w rejon swoich sektorów. W trakcie tych zajść pseudokibice naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariuszy służby ochrony oraz zniszczyli infrastrukturę obiektu – relacjonuje Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Całe zajście zostało nagrane przez wyspecjalizowane, policyjne grupy monitorujące zachowania kibiców. Obecnie policjanci z Wydziału Kryminalnego analizują zapisy z kamer i ustalają tożsamość wszystkich uczestników zajść na stadionie. Pierwszego z agresorów zatrzymano już w niedzielę, a w dniu dzisiejszym usłyszał on zarzuty popełnienia przestępstwa.

– O dalszym jego losie zdecyduje prokurator. Obecnie stróże prawa ustalili już tożsamość kilkunastu osób, ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Dodatkowo chorzowska Policja współpracuje ze stróżami prawa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz policjantami z Lublina. Trwają dalsze intensywne czynności pod kątem ustalenia i zatrzymania wszystkich sprawców naruszeń prawa na chorzowskim stadionie – zapewnia Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa