Miłośnicy futsalu z Chorzowa zaprezentowali się w Pyskowicach

Miłośnicy futsalu z Chorzowa zaprezentowali się w Pyskowicach

W sobotę 30 listopada w Pyskowicach Śląskich odbył się jubileuszowy, 30-sty Międzynarodowy Turniej Piłkarski DFK SCHLESIEN w futsalu. Na imprezie wystąpiły 2 zespoły reprezentujące Chorzów prowadzone przez Krzysztofa Pasiekę.

W turnieju wzięło udział 16 zespołów, w tym 2 drużyny, które zajęły czołowe miejsca w 36 Turnieju Krzysztofa Pasieki rozgrywanym w sierpniu tego roku w Chorzowie Batorym. W Pyskowicach Śląskich, zespół reprezentujący Chorzów, zajął 4 miejsce.

W fazie grupowej chorzowianie pokonali Pogoń Ziemięcice (1:3), Pałac Łabędy (5:0) i zremisowali z DFK Rokito (2:2). Osiągnięte rezultaty pozwoliły na wygranie grupy. W ćwierćfinale Chorzów zmierzył się z drużyną FCK Katowice, zwyciężając w derbowym spotkaniu 2:1.

Niestety, w decydującym etapie fazy pucharowej nie mogło zagrać aż 4 podstawowych zawodników (sprawy rodzinne, obowiązki służbowe i kontuzje). Osłabiona reprezentacja Chorzowa w półfinale uległa drużynie FC Domena 0:3.

Druga ekipa z Chorzowa, występująca na turnieju jako FC Batory N Bismarchitte zakończyła rywalizację na fazie grupowej zdobywając 4 punkty (zwycięstwo, remis i porażka). Do awansu drużynie z Batorego zabrakło zaledwie 1 oczko.

– W drugim zespole grali chłopcy, którzy mieli od 14 do 16 lat. Myślę, że takie ogranie przyniesie kiedyś lepsze efekty piłkarsko-sportowe. Poziom turnieju był bardzo wysoki zważywszy na fakt, że znakomity zespół Partizana odpadł w ćwierćfinale – komentuje opiekun chorzowskich drużyn, Krzysztof Pasieka.

Dla zespołu grającego pond nazwą „Chorzów” to już kolejna wysoka lokata zajęta na turnieju DFK SCHLESIEN. W 2019 roku w Pyskowicach drużyna prowadzona przez Krzysztofa Pasiekę zajęła 1-sze miejsce.

– Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Arkadiusz Krawczyk, Andrzej Kaprol, Andrzej Suchy, Michał Ritter, Dawid Malardy i Bartek Spodzieja. Dziękuję panu Eugeniuszowi Nagel i Martinowi Lippe z DFK SCHLESIEN za zaproszenie, Urzędowi Miasta w Chorzowie za szczególną pomoc wyjeździe na turniej, a piłkarzom dziękuję za udział, walkę, ambicję i wzorowe, kulturalne zachowanie. Nasze zespoły były dobrymi ambasadorami Chorzowa – podkreśla Krzysztof Pasieka.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa