Reklama:


ChLF. Irex Gaz stracił prowadzenie przed hitem

ChLF. Irex Gaz stracił prowadzenie przed hitem

Ośmiokrotny mistrz Chorzowa Irex Gaz przegrał pierwszy mecz w sezonie 2021/22. Natychmiast wykorzystał to najgroźniejszy rywal Fizjo Factory, który został nowym liderem. W najbliższą niedzielę (5.12.) dojdzie do starcia dwóch najbardziej utytułowanych ekip ostatnich lat.

I LIGA: Po pięciu zwycięstwach z rzędu Irex Gaz został zatrzymany. Początkowo w meczu z Mateco wszystko szło po myśli lidera i obrońcy trofeum (z 2020 r., ostatni sezon anulowano). Prowadził 2:0, ale rywale nie złożyli broni. Odpowiedzieli czterema golami, odnosząc niespodziewane zwycięstwo.

Podążający jak cień za Irex Gazem zespół Fizjo Factory nie zmarnował okazji. Po hat-tricku Martina Markosyana, a także bramkach Daniela Koniarka i Mateusza Śliwy wygrał z Antmarem Silesią 5:3 i objął prowadzenie w tabeli. Zaplanowany na 5 grudnia klasyk ChLF Fizjo Factory – Irex Gaz zapowiada się wyśmienicie.

Nie ma już w ChLF zespołu bez punktów. W spotkaniu zaległym Victoria – Dam Pack padł bowiem remis 4:4. Dla piłkarzy Victorii, którzy niedawno mocno postawili się Irex Gazowi i Fizjo Factory, mogło to być pewnego rodzaju rozczarowanie. Jednak następnego dnia mocno poprawili sobie nastroje, pokonując Klimzowiec aż 9:2.

Dam Packowi w drugim meczu nie poszło już tak dobrze. Uległ Bryce 0:3 i nadal zamyka tabelę. Jeden punkt w dwóch spotkaniach wywalczył także ZPM Kuś (za remis z Autor Teamem).

Mecze zaległe z 5. kolejki
ZPM Kuś – Antmar Silesia 0:4
Grzybowski 2, Kubara 2;
Victoria Klimzowiec – Dam Pack 4:4
Błaszkiewicz, Chmielowski, Lediński, Linkiewicz – Maroń 2, Lachowski, T. Oczko.

6. kolejka
Irex Gaz – Mateco 2:4
Lokwenc, Zygarski – Wolniewicz 2, Ambroży, Piasecki;
Antmar Silesia – Fizjo Factory 3:5
Kravets, Kubara, R. Świętek – Markosyan 3, Koniarek, Śliwa;
Dam Pack – Bryka 0:3
Grosicki 2, Kozłowski;
Klimzowiec – Victoria 2:9
Błaszczyk, Karwiński – Lediński 3, Chmielowski 2, Kłosek 2, Osiński, Marcin Winciersz;
ZPM Kuś – Autor Team 3:3
Niśkiewicz 2, Kacprzak – Bejm 2, Czopnik.

Tabela: Fizjo Factory 15 pkt. (5 meczów), Irex Gaz 15 (6), Antmar Silesia 12 (6), Mateco 9 (5), Klimzowiec 9 (6), Bryka 9 (6), Autor Team 7 (6), Victoria 4 (6), ZPM Kuś 4 (6), Dam Pack 1 (6).


II LIGA: Na zapleczu elity krystalizuje się czołówka, która będzie rozdawać karty w walce o awans. Tworzą ją: Orange (jedyna ekipa z kompletem punktów), Tajfun, Nattel i Stokson. Rozczarowani mogą czuć się piłkarze Contry, którzy w miniony weekend przegrali dwa ważne spotkania – najpierw z Nattelem, a następnie (zaległe) z Orange.

6. kolejka
Contra – Nattel Chorzów Stary 2:4
Swatek 2 – Duda, Filauer, Fulczyk, Lipiarz;
Stokson – Pro-Banking 4:1
Dobias 3, Stolecki – Brodowy;
Tajfun – WSD 5:3
Czapura 2, Mączka 2, Szernich – Kapuściński, Sabalski, Skiba;
Mecz Koreja.pl – Orange został przełożony.
Pauza KS Siekiera.

Zaległy z 5. kolejki
Orange – Contra 4:1
Lenert, Malordy, Paszek, Winczakiewicz – Szrama.

Tabela: Orange 12 pkt. (4 mecze), Tajfun 12 (5), Nattel 12 (5), Stokson 10 (5), Contra 7 (6), WSD 6 (6), Koreja.pl 3 (4), KS Siekiera 3 (5), Pro-Banking 3 (6).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości