Reklama:


Bohaterska postawa policjanta. Ocalił człowieka z pożaru

Bohaterska postawa policjanta. Ocalił człowieka z pożaru

Był po służbie, lecz gdy zobaczył ogień wydobywający się z jednej z altan przy ul. Gwareckiej, natychmiast rzucił się na ratunek. Policjant z chorzowskiej komendy najprawdopodobniej uratował życie 73-letniemu mieszkańcowi miasta.

Sobota, około godziny 17.00 Młodszy aspirant Dawid Kowalski z chorzowskiej komendy jest już po służbie. Spaceruje wspólnie z rodziną. Nagle powietrze przeszywa głośny huk wybuchu, a z jednej altan z pobliskich ogródków działkowych zaczynają wydobywać się języki ognia i kłęby dymu. Funkcjonariusz natychmiast rusza na miejsce zdarzenia.

Tam zastaje młodego mężczyznę z licznymi poparzeniami i innymi obrażeniami ciała. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo, ale nie jest tu sam. Ranny wskazuje policjantowi płonącą wiatę obok altany. Ten, ignorując gryzący dym i strzelające w niebo płomienie, wbiega do środka, gdzie dostrzega poranionego, starszego mężczyznę w wyraźnym szoku, który chce wracać do wnętrza altany, by ratować znajdujący się tam dobytek. Młodszy aspirant Kowalski widząc, że pożar ogarnął już praktycznie cały okoliczny teren, wyprowadza mężczyznę i udziela mu pomocy przedmedycznej.

Źródło zdjęcia: chorzow.policja.gov.pl

Niedługo potem na miejscu zjawili się policjanci ze Świętochłowic oraz kilka zastępów Straży Pożarnej. Strażacy ugasili płonące budynki oraz zabezpieczyli całe pogorzelisko. Obaj mężczyźni zostali zabrani do szpitala specjalistycznego w Siemianowicach Śląskich. Cały teren pożaru został zabezpieczony przez chorzowskich policjantów. Dzięki bohaterskiej interwencji Dawida Kowalskiego i sprawnej akcji służb, to groźne zdarzenie skończyło się tylko na stratach materialnych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru była najprawdopodobniej nieprawidłowa eksploatacja instalacji gazowej altany, wyposażonej w butlę propan-butan.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości