„Niebieskie” się nie zatrzymują. Debiut 17-letniej bramkarki

„Niebieskie” się nie zatrzymują. Debiut 17-letniej bramkarki
Wygrywając w Krapkowicach, KPR Ruch umocnił się na prowadzeniu w grupie B pierwszej ligiFot. facebook.com/kprruch.chorzow

Siódme spotkanie i siódma wygrana! Piłkarki Ruchu nie zwalniają tempa w walce o powrót do PGNiG Superligi Kobiet. W Krapkowicach pokonały Otmęt 29:19, a w bramce zadebiutowała 17-letnia Julia Fornalczyk.

Otmęt Krapkowice na początku sezonu zamienił swoją halę w twierdzę (wygrał w niej wszystkie cztery mecze), ale w sobotni wieczór jego seria dobiegła końca. KPR Ruch Chorzów zwyciężył na Opolszczyźnie 29:19 (16:11).

„Niebieskie” od początku dyktowały warunki. Wynik otworzyły Natalia Stokowiec i Klaudia Grabińska, w kolejnych minutach przewaga rosła – było 3:1 i 7:2. Później jednak Ruchowi przydarzył się przestój, co wykorzystał Otmęt. Lider prowadził już tylko 8:7, ale w końcówce tej części odzyskał w miarę bezpieczną przewagę. Głównie dzięki Marcelinie Polańskiej, która zdobyła cztery z pięciu ostatnich bramek „Niebieskich” przed przerwą.

Po zmianie stron podopieczne Jarosława Knopika nie pozwoliły gospodyniom na zmniejszenie różnicy, a z czasem jeszcze powiększyły dystans – do siedmiu bramek. Znów kilka razy Otmętowi dała się we znaki Polańska, a po bramkach Viktorii Tyszczak, Katarzyny Wilczek i Natalii Kolonko Ruch ostatecznie zwyciężył 29:19. Była to jego siódma wygrana w siódmym meczu sezonu. 21 punktów na koncie ma także MTS Żory, ale rozegrał o jedno spotkanie więcej (a Ruchowi uległ u siebie 28:30).

Warto podkreślić, że w spotkaniu w Krapkowicach w barwach Ruchu zadebiutowała Julia Fornalczyk. To 17-letnia bramkarka z zespołu juniorek, która od trzech tygodni trenuje z pierwszą drużyną.

W następny weekend Ruch zmierzy się u siebie z SPR Olkusz (11 grudnia, godz. 17), zaś rok 2021 zakończy jeszcze jednym spotkaniem w hali MORiS – z Karkonoszami Jelenia Góra (19 grudnia, godz. 17).

9. kolejka I ligi (grupa B)
Otmęt Krapkowice – KPR Ruch Chorzów 19:29 (11:16)
KPR Ruch:
K. Gryczewska, Fornalczyk – Polańska, Wilczek, Tyszczak, Kolonko, Doktorczyk, Masiuda, Kiel, Radlak, Grabińska, Stokowiec, Masałowa.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa