ChLF. Cztery gole w chorzowskim „El Clasico”

Mecz Fizjo Factory z Irex Gazem był hitem 7. kolejki I ligi. Urzędujący mistrz nie pozwolił sobie na kolejną stratę punktów i po zwycięstwie 3:1 powrócił na fotel lidera.

I LIGA: W poprzedniej kolejce Irex Gaz przegrał niespodziewanie z Mateco 2:4, komplikując sobie sytuację przed szlagierem pierwszej części rozgrywek, czyli meczem z Fizjo Factory. Rywal miał na koncie komplet zwycięstw i w przypadku kolejnego sukcesu znacznie zwiększyłyby szanse na zdetronizowanie Irex Gazu.

Kolejna odsłona chorzowskiego „El Clasico” nie rozczarowała. Pierwsze 10 minut to nieco ostrożniejsza gra z obu stron, z minimalną przewagą Irex Gazu (m.in. uderzenie w słupek Bartłomieja Tarnówki). Przełom nastąpił po rozegraniu rzutu z autu – Dariusz Rymaszewski, uderzając z okolic linii bocznej, zaskoczył Michała Gruszeckiego. W 15. minucie na 2:0 podwyższył Krzysztof Wysocki, wykorzystując podanie Artura Zygarskiego.

Fizjo Factory ruszyło do ataku. Okazji nie brakowało, ale znakomicie w bramce spisywał się Paweł Grzywa. Na sześć minut przed końcem Artur Kubicki wyprowadził kontratak, po czym „na raty” pokonał Gruszeckiego. FF stać było tylko na bramkę honorową – sposób na Grzywę znalazł Michał Ogórek, z rzutu wolnego. Po zwycięstwie 3:1 Irex Gaz powrócił na fotel lidera.

Po raz pierwszy w tym sezonie w I lidze padł wynik dwucyfrowy. Mateco pokonało Dam Pack aż 10:1. Victoria Klimzowiec potwierdziła, że po niepowodzeniach na początku sezonu jest już na właściwych torach. Wygrała ważny w kontekście walki o utrzymanie mecz z ZPM Kuś. Z kolei Klimzowiec podniósł się po wysokiej porażce w poprzedniej kolejce – właśnie z Victorią – i zainkasował trzy punkty w meczu z Bryką. Pewną niespodzianką jest przegrana Antmar Silesii z Autor Teamem 1:3.

Ogórek – Rymaszewski, Wysocki, Kubicki.

Tabela: Irex Gaz 18 pkt. (7 meczów), Fizjo Factory 15 (6), Antmar Silesia 12 (7), Mateco 12 (6), Klimzowiec 12 (7), Autor Team 10 (7), Bryka 9 (7), Victoria 7 (7), ZPM Kuś 4 (7), Dam Pack 1 (7).

II LIGA: Po porażce Fizjo Factory w pierwszoligowym hicie już tylko jeden zespół w ChLF może się poszczycić maksymalną liczbą punktów. To Orange, który odniósł piąte zwycięstwo w piątym meczu. Lider II ligi stanął przed trudnym zadaniem, bo Stokson od lat uchodzi za niewygodnego rywala. Po zaciętym spotkaniu Orange wygrał jednak 3:2.

Piętnaście „oczek” w dorobku – podobnie jak lider – mają także Tajfun oraz Nattel. Obie drużyny pokonały rywali plasujących się w dolnych rejonach stawki. Po trzech porażkach przełamała się Contra, wyraźnie wygrywając z KS Siekiera.

Pauza WSD.

Tabela: Orange 15 pkt. (5 meczów), Tajfun 15 (6), Nattel 15 (6), Stokson 10 (6), Contra 10 (7), WSD 6 (6), Koreja.pl 3 (5), KS Siekiera 3 (6), Pro-Banking 3 (7).