Reklama:


ChLF. Cztery gole w chorzowskim „El Clasico”

ChLF. Cztery gole w chorzowskim „El Clasico”

Mecz Fizjo Factory z Irex Gazem był hitem 7. kolejki I ligi. Urzędujący mistrz nie pozwolił sobie na kolejną stratę punktów i po zwycięstwie 3:1 powrócił na fotel lidera.

I LIGA: W poprzedniej kolejce Irex Gaz przegrał niespodziewanie z Mateco 2:4, komplikując sobie sytuację przed szlagierem pierwszej części rozgrywek, czyli meczem z Fizjo Factory. Rywal miał na koncie komplet zwycięstw i w przypadku kolejnego sukcesu znacznie zwiększyłyby szanse na zdetronizowanie Irex Gazu.

Kolejna odsłona chorzowskiego „El Clasico” nie rozczarowała. Pierwsze 10 minut to nieco ostrożniejsza gra z obu stron, z minimalną przewagą Irex Gazu (m.in. uderzenie w słupek Bartłomieja Tarnówki). Przełom nastąpił po rozegraniu rzutu z autu – Dariusz Rymaszewski, uderzając z okolic linii bocznej, zaskoczył Michała Gruszeckiego. W 15. minucie na 2:0 podwyższył Krzysztof Wysocki, wykorzystując podanie Artura Zygarskiego.

Fizjo Factory ruszyło do ataku. Okazji nie brakowało, ale znakomicie w bramce spisywał się Paweł Grzywa. Na sześć minut przed końcem Artur Kubicki wyprowadził kontratak, po czym „na raty” pokonał Gruszeckiego. FF stać było tylko na bramkę honorową – sposób na Grzywę znalazł Michał Ogórek, z rzutu wolnego. Po zwycięstwie 3:1 Irex Gaz powrócił na fotel lidera.

Po raz pierwszy w tym sezonie w I lidze padł wynik dwucyfrowy. Mateco pokonało Dam Pack aż 10:1. Victoria Klimzowiec potwierdziła, że po niepowodzeniach na początku sezonu jest już na właściwych torach. Wygrała ważny w kontekście walki o utrzymanie mecz z ZPM Kuś. Z kolei Klimzowiec podniósł się po wysokiej porażce w poprzedniej kolejce – właśnie z Victorią – i zainkasował trzy punkty w meczu z Bryką. Pewną niespodzianką jest przegrana Antmar Silesii z Autor Teamem 1:3.

7. kolejka
Bryka – Klimzowiec 1:2

Grudzień – Ł. Bidelski, Stefański;
Victoria Klimzowiec – ZPM Kuś 4:1
Marcin Winciersz 2, Chmielowski, Linkiewicz – Gadomski;
Mateco – Dam Pack 10:1
K. Skorupa 2, D. Skorupa 2, K. Tkacz 2, Majchrzak 2, Wolniewicz 2 – Nieć;
Antmar Silesia – Autor Team 3:1
Bejm, Czopnik, Kordaczka – Kubara;
Fizjo Factory – Mateco 1:3
Ogórek – Rymaszewski, Wysocki, Kubicki.

Tabela: Irex Gaz 18 pkt. (7 meczów), Fizjo Factory 15 (6), Antmar Silesia 12 (7), Mateco 12 (6), Klimzowiec 12 (7), Autor Team 10 (7), Bryka 9 (7), Victoria 7 (7), ZPM Kuś 4 (7), Dam Pack 1 (7).


II LIGA: Po porażce Fizjo Factory w pierwszoligowym hicie już tylko jeden zespół w ChLF może się poszczycić maksymalną liczbą punktów. To Orange, który odniósł piąte zwycięstwo w piątym meczu. Lider II ligi stanął przed trudnym zadaniem, bo Stokson od lat uchodzi za niewygodnego rywala. Po zaciętym spotkaniu Orange wygrał jednak 3:2.

Piętnaście „oczek” w dorobku – podobnie jak lider – mają także Tajfun oraz Nattel. Obie drużyny pokonały rywali plasujących się w dolnych rejonach stawki. Po trzech porażkach przełamała się Contra, wyraźnie wygrywając z KS Siekiera.

7. kolejka
Pro-Banking – Tajfun 1:4

Szczygielski – Mączka 2, Świerk, Szernich;
Orange – Stokson 3:2
Lenert 2, Malordy – Dobias, Gołębiowski;
Nattel Chorzów Stary – Koreja.pl 9:2
Fulczyk 3, Filauer 2, Czajor, Dobrowolski, Duda, Makara – Dornia, Kempka;
KS Siekiera – Contra 1:7
Liksza – Fleger 2, Hadzik 2, Bienek, Bryk, Leoniak;
Pauza WSD.

Tabela: Orange 15 pkt. (5 meczów), Tajfun 15 (6), Nattel 15 (6), Stokson 10 (6), Contra 10 (7), WSD 6 (6), Koreja.pl 3 (5), KS Siekiera 3 (6), Pro-Banking 3 (7).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości