Dwa lata Frajdy

Dwa lata Frajdy

Czas szybko mija, Kino za Rogiem Frajda w Chorzowie Starym hucznie obchodziło swoje drugie już (!) urodziny. W niedzielę 5 grudnia na odwiedzających czekało atrakcji co niemiara.

Niesamowitą zabawę, połączoną z nauką mieli najmłodsi. Tylko w tym dniu mogli uczestniczyć w niecodziennych warsztatach animacji poklatkowej. Dowiedzieli się przy tym, jak trudna i czasochłonna, ale ostatecznie jak satysfakcjonująca może być praca animatora. Dzieci, za pomocą różnych technik artystycznych, tworzyły własne filmy. Ich bohaterowie to m.in. roboty i rycerze, a wszystko zostało okraszone ogromną ilością kolorów. Na koniec wspólne dzieło trafiło na ekran kina Frajda.

W przerwie warsztatów wyświetlono kilka krótkich filmów animowanych z serii „Baśnie i bajki polskie”. Starsi miłośnicy kina zostali zaproszeni na projekcję filmu „Listy do M. 4” w reżyserii Patricka Yoki. Dzięki familijnemu filmowi „Władcy przygód. Stąd do Oblivio” w kinie Frajda można było prawdziwe rodzinnie spędzić czas.

Kino Frajda rozpoczęło swoją regularną działalność w Starochorzowskim Domu Kultury w grudniu 2019 roku. Jego powstanie było efektem realizacji projektu „W okolicy kina. Nowe media w Chorzowie Starym”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Frajda to nowoczesna przestrzeń multimedialna z mediateką i salą kinową na 20 miejsc. Funkcjonuje w ramach sieci „Kino za rogiem”, która opiera się na kameralności, wszechstronnym repertuarze, doskonałych warunkach odbioru i udziale mieszkańców w tworzeniu oferty kina.

Środki na stworzenie Kina Frajda pochodziły z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Miasta Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa