Reklama:


Mikołaj dojedzie do Chorzowa… tramwajem

Mikołaj dojedzie do Chorzowa… tramwajem

Choć jego ulubionym środkiem transportu są sanie zaprzężone w renifery, tym razem Mikołaj postawił na komunikację miejską. Podróżując specjalnym tramwajem spotka się z mieszkańcami 9 miast. O której zjawi się w Chorzowie?

Już dziś specjalny, zabytkowy tramwaj typu N przejedzie przez 9 miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Na jego pokładzie znajdzie się Mikołaj.

Tramwaj nie będzie zabierał pasażerów, lecz Mikołaj spotka się z mieszkańcami na przystankach i rozda im upominki – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Tramwaj z Mikołajem odwiedzi 9 miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii: Bytom, Świętochłowice, Chorzów, Katowice, Sosnowiec, Będzin, Dąbrowę Górniczą, Rudę Śląską i Zabrze, a kursować będzie od południa do wieczora. Wyruszy około godziny 12:28 z przystanku Bytom Stroszek Zajezdnia. W Chorzowie, będzie można go spotkać na przystanku Chorzów Rynek, gdzie powinien pojawić się o 13:27.

Trasa mikołajowego tramwaju i rozkład

Bytom Stroszek Zajezdnia 12:28
Bytom pl. Sikorskiego 12:51
Bytom Łagiewniki Targowisko 13:02
Świętochłowice Osiedle Skałka 13:09
Świętochłowice Mijanka 13:17
Chorzów Rynek 13:27
Dąb Silesia City Center 13:42
Katowice Rynek 13:51
Katowice Dworzec PKP 13:53
Katowice pl. Wolności 13:54
Katowice Zawodzie Centrum Przesiadkowe 14:09
Sosnowiec Dworzec PKP 14:29
Sosnowiec Pogoń Akademiki 14:39
Będzin Zamek 14:49
Dąbrowa Górnicza Centrum 15:01
Dąbrowa Górnicza Reden I 15:04
Dąbrowa Górnicza Reden II 15:07
Dąbrowa Górnicza Centrum 15:10
Będzin Zamek 15:22
Sosnowiec Pogoń Akademiki 15:33
Sosnowiec Dworzec PKP 15:43
Katowice Zawodzie Zajezdnia 16:05
Katowice Zawodzie Zajezdnia 16:31
Katowice Dworzec PKP 16:45
Katowice Pl. Wolności 16:46
Katowice Załęże Dwór 16:55
Chorzów Batory Dworzec PKP 17:06
Świetochłowice Mijanka 17:11
Ruda Śląska Chebzie Pętla 17:44
Ruda Śląska Chebzie Pętla 17:53
Ruda Śląska Urząd Skarbowy 17:59
Zabrze Zaborze Wolności 18:04
Zabrze Zaborze Lompy 18:07
Zabrze pl. Wolności 18:15
Bytom pl. Sikorskiego 19:04
Bytom Stroszek Zajezdnia 19:30

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa