Reklama:


Książki o psach, które warto przeczytać

Książki o psach, które warto przeczytać

Jesteś właścicielem bądź właścicielką wyjątkowego czworonoga? Te książki o psach z pewnością Cię zainspirują, pozwolą lepiej zrozumieć konkretne zachowania pupila, a także będą źródłem cennych wskazówek dotyczących jego wychowywania. Warto zatem poznać… świat oczami psa.

Będąc posiadaczem psa musisz wiedzieć, że czworonogi posiadają szereg zachowań instynktownych. które determinują ich codzienność. Książki o psach pozwalają zrozumieć wiele zachowań pupili, które niekoniecznie są dla nas oczywiste. Poznanie mechanizmów rządzących psami może ułatwić komunikację pomiędzy psem, a właścicielem. Od jakiej lektury warto zacząć? Którą książkę warto przeczytać?

Zrozumieć zachowanie psa

Książka „Pies i Ty” autorstwa Jolanty Tochowicz-Ertman to zbiór niezwykle praktycznych porad, które pozwolą na utrzymanie z Twoim czworonożnym przyjacielem dobrych relacji. W książce znajdziesz dokładnie rozpisaną specyfikę konkretnych ras. Wiadome jest bowiem, że charakter psa oraz jego mocne i słabe strony są determinowane przez rasę psa. Pies błędnie wychowywany może sprawiać wiele kłopotów. Z pewnością lektura poradnika będzie źródłem wielu cennych porad zarówno dla obecnych właścicieli psów konkretnej rasy, jak i przyszłych psich opiekunów.

Jak psy postrzegają świat? Jak psy unikają konfliktów?

Pragniesz utrzymać i nieustannie dbać o dobrą relację ze swoim psem? „Psychologia psa” autorstwa Marty Paszkiewicz to obowiązkowa lektura dla wszystkich tych, którzy pragną wgłębić się w tematykę psiej natury i psychologii psów. Z pewnością dowiesz się wiele o swoim psie, a także jego motywacjach. Dlaczego mój pies wykazuje zachowanie agresywne? Jakie sygnały uspokajające stosować? Dlaczego mój pies tak, a nie inaczej reaguje na innego psa czy domownika? Istnieją uniwersalne zasady i reguły, które rządzą psami i to niezależnie od jego rasy. Książka jest kompendium wiedzy psychologicznej o czworonogach i w przystępny sposób wyjaśnia konkretne zachowania i motywacje. Pragniesz zadbać o lepszą relację ze swoim pupilem? Z pewnością ta lektura pozwoli Ci znaleźć wspólny język ze swoim czworonogiem.

Nie tylko książki o psach

Cennym źródłem wiedzy dla opiekuna są również blogi dotyczące czworonożnych pupili. Blog poradnikowy o psach https://hubun.pl/ to cenne źródło wiedzy i ciekawostek o psach. Lektura wpisów blogowych nie zajmie dużo czasu. Będzie za to inspirującą lekturą, która pozwoli na utrzymanie jeszcze lepszych relacji ze swoim zwierzęciem. Regularna lektura branżowych blogów na pewno pomoże kształtować więź z psem. Zwierzęta to wyjątkowe stworzenia, trzeba jednak wiedzieć, co oznaczają konkretne zachowania, np. szczekanie czy gryzienie. Opiekunom wszystkich psów polecamy regularną lekturę.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości