Reklama:


Gang Ludzi Kotów w MM

Gang Ludzi Kotów w MM

Rok 2021 w Miejskiej Galerii Sztuki MM kończy ciekawa wystawa – Muza & Witold Skrzypek / Mechanizm Chimery: Gang Ludzi Kotów / rysunek i malarstwo – zaplanowana do 27 grudnia. Wernisaż, ze względu na sytuację epidemiologiczną, miał formę imprezy zamkniętej.

Witold Skrzypek urodził się w 1972 roku w Chorzowie. Jest doktorem sztuk plastycznych. Ukończył katowicką filię Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz w École des Beaux-Arts w Saint-Étienne we Francji. Był  Stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Przez wiele lat współpracował ze Śląską Wyższą Szkołą Informatyczno-Medyczną w Chorzowie, gdzie pełnił funkcję pełnomocnika kanclerza do spraw promocji uczelni oraz dziekana Wydziału Grafiki i Informatyki. Obecnie jako nauczyciel akademicki jest związany z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach.

Jest autorem ilustracji oraz opracowań graficznych wielu książek i publikacji. W 1999 roku otrzymał wyróżnienie za najlepsze opracowanie, pod względem identyfikacji wizualnej, materiałów promocyjnych dla Europejskich Dni Kultury na Górnym Śląsku (wystawa: Paryż, Luwr). Projektował materiały honoracyjne dla instytucji naukowych, w tym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach czy Polskiej Akademii Nauk. W ramach współpracy z rozmaitymi podmiotami ze świata nauki i biznesu projektował elementy komunikacji wizualnej i graficzne rozwiązania z zakresu wzornictwa przemysłowego między innymi dla takich firm, jak: Bombardier, Pollena, Zakłady Naprawcze Przemysłu Węglowego „Remag”, PrINŻ S.A. Holding. Jego wieloletnia współpraca z Planetarium Śląskim zaowocowała serią plakatów promujących, których projekty współtworzyli studenci pracujący pod jego kierunkiem w Pracowni Multimediów i Projektowania 3D.

Witold Skrzypek uczestniczył w szeregu wystaw zbiorowych, ma na swoim koncie także wystawy indywidualne. Wystawę Mechanizm Chimery: Gang Ludzi Kotów można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00, a w soboty od 10.00 do 14.00.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa