Reklama:


„Niebieskie” zagrają z zespołem, który będzie wiedział o nich wszystko

„Niebieskie” zagrają z zespołem, który będzie wiedział o nich wszystko
Paula Masiuda kilka miesięcy temu przeniosła się z Olkusza do Chorzowa. W sobotę zmierzy się ze swoją byłą drużynąMarcin Bulanda

Lider tabeli KPR Ruch ma 13 pkt. przewagi nad ósmym SPR Olkusz. Jednak sobotni mecz w hali MORiS wcale nie musi być łatwy dla chorzowianek. Dla kilku osób zaś na pewno będzie wyjątkowy. Z kolei Clearex zakończy pierwszą rundę sezonu w Pniewach.

Szczypiornistki KPR Ruch Chorzów kontynuują marsz do PGNiG Superligi Kobiet. W sobotę (11.12.) powalczą o ósme z rzędu zwycięstwo w I lidze – w meczu z SPR Olkusz (początek o godz. 17.00).

Zespół z Olkusza zwykle należał do ścisłej czołówki I ligi. Jednak przed tym sezonem został mocno odmłodzony i zajmuje ósmą pozycję. Warto także przypomnieć, że w ostatnim czasie czołowe zawodniczki SPR przeniosły się do… Chorzowa.

Przed sezonem 2020/21 do Ruchu trafiła Natalia Kolonko, zaś latem tego roku tą samą drogą podążyły Sabina Radlak i Paula Masiuda. Dla nich – zwłaszcza dla tej ostatniej, która w Olkuszu grała przez 12 lat – będzie to wyjątkowe spotkanie.

Podobnie jak dla Marcina Księżyka. Aktualny trener SPR Olkusz to chorzowianin, w przeszłości trzykrotnie prowadził „Niebieskie” (po raz ostatni między marcem 2020 r. a lutym 2021 r.). Można powiedzieć, że o Ruchu wie wszystko, a tę wiedzę przekaże swoim zawodniczkom. Jest o tym przekonana Paula Masiuda.

– Gdy współpracowałam z trenerem Księżykiem w Olkuszu, to kładł nacisk na przygotowanie się pod konkretny zespół. Na pewno więc przygotuje coś specjalnego na Ruch, zna dziewczyny. Trzeba będzie uważać. Dziewczyny z Olkusza na pewno będą znały wszystkie nasze ulubione rzuty czy zagrywki. Z drugiej strony, postaramy się z naszym trenerem (Jarosławem Knopikiem – przyp. red.) wymyślić coś, co je zaskoczy – mówi nam rozgrywająca Ruchu, a w przeszłości zawodniczka SPR Olkusz, Paula Masiuda.

Druga z chorzowskich drużyn w ten weekend zagra na wyjeździe. Dla Cleareksu będzie to ostatnie spotkanie w pierwszej rundzie Statscore Futsal Ekstraklasy i w 2021 roku. W sobotę o godz. 16.00 podopieczni Andrzeja Szłapy zmierzą się w Pniewach z Red Dragons.

Będzie to spotkanie sąsiadów w tabeli. Dziewiąty Clearex (18 pkt.) w przypadku zwycięstwa przeskoczy „Czerwone Smoki” (8. miejsce, 19 pkt.)

Chorzowianie udadzą się do Wielkopolski w dobrych nastrojach. W poprzednią sobotę przerwali pasmo porażek, pokonując u siebie Fit-Morning Gredar Brzeg 4:3.

– Jestem pozytywnie nastawiony. Pojedziemy tam po trzy punkty, które bardzo się przydadzą w kontekście rundy rewanżowej – mówi Dominik Jankowski, 19-letni piłkarz Cleareksu (cytat ze strony klubowej).

Na koniec informacja o transmisjach. Mecz KPR Ruch – SPR Olkusz będzie można obejrzeć na YouTube (Sfera TV), zaś spotkanie Red Dragons – Clearex pokaże WP Pilot.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości