Podarujmy dzieciom radość na Święta!

Podarujmy dzieciom radość na Święta!

Aktorka Alżbeta Lenska, katowiczanka znana m.in. z „M jak Miłość” i „Ojca Mateusza” trzy lata temu trafiła do szpitala z pękniętym tętniakiem. Teraz zachęca do dzielenia się dobrem w wyjątkowej akcji.

Moja historia to dowód na to, że ludzie mają w sobie olbrzymie pokłady ciepła, którym chcą się dzielić. Dlatego w te święta zachęcam do skierowania tej dobrej energii do dzieci z Domu Aniołów Stróżów — przekonuje Alżbeta Lenska.

Aktorka została ambasadorką świątecznej kampanii stowarzyszenia. Jej głos można usłyszeć w spocie promującym zbiórkę na rzecz tworzenia bezpiecznych, drugich Domów dla dzieci.

Każda złotówka pomaga nam tworzyć miejsca, w których dzieci z pogórniczych i pohutniczych środowisk dostają troskę, opiekę i zrozumienie. Zachęcamy naszych podopiecznych do poznawania świata, rozwijania zainteresowań, a także pomagamy im nadrobić zaległości w nauce. Dzięki Państwa pomocy dzieci otrzymują szanse na szczęśliwe dzieciństwo – wyjaśnia prezeska Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” Monika Bajka.

Obecnie pod skrzydłami Aniołów znajduje się blisko 600 dzieci, które potrzebują wsparcia. Anielskie Domy znajdują się w Chorzowie, Katowicach i Sosnowcu. 

U naszych podopiecznych zwłaszcza tych najmłodszych zauważamy braki w zaspokojeniu potrzeby naturalnego rozwoju takich jak ciekawość świata, często nie mają one zabawek, które stymulują ich rozwój. Dzieci mają problemy z mową, ubogi zasób słownictwa często wynika z braku komunikacji na linii rodzic – dziecko. Potrzeby starszych dzieci i młodzieży to głównie budowanie ich poczucia wartości, pomoc w ukończeniu szkoły czy w wejściu w dorosłość. Rola dorosłych w życiu dzieci jest bardzo ważna, zaspokajanie ich potrzeb powinno odbywać się w sposób przemyślany i ze świadomością jaki ma ono wpływ na ich przyszłość – podkreśla Agnieszka Kubera, psycholożka, kierownik prowadzonego przez Dom Aniołów Stróżów Centrum Wspierania Rodzin.

Niezaspokojenie części z nich może skutkować wypaczeniem rozwoju osobowości dziecka, ale również postaw lękowych, konfliktów wewnętrznych czy aspołecznych i agresywnych zachowań. – dodaje.

Jak można pomóc dzieciom? Wystarczy wejść na stronę www.anioly24.pl/swieta i skorzystać z prostego formularza na przekazanie darowizny. Środki można przekazać także bezpośrednio na konto stowarzyszenia: nr konta: 36 1050 1214 1000 0022 4957 0207.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości