ChLF. Mateco włącza się do walki o tytuł!

ChLF. Mateco włącza się do walki o tytuł!

Jeszcze kilka tygodni temu zanosiło się na to, że o mistrzostwo po raz kolejny rywalizować będą Irex Gaz i Fizjo Factory. Teraz mamy jednak trzecią siłę w I lidze. To Mateco, które wzmocnił były piłkarz Ruchu Chorzów Piotr Ćwielong.

I LIGA: Na początku sezonu piłkarze Mateco grali w kratkę (2 zwycięstwa, 2 porażki). Przełom nastąpił w ostatnią niedzielę listopada, gdy pokonali mistrza Chorzowa Irex Gaz 4:2. Następnie nie dali szans Dam Packowi (10:1), a w miniony weekend przedłużyli zwycięską serię. Dużą wagę miało zwłaszcza zaległe spotkanie z wiceliderem Fizjo Factory, wygrane 4:3. Dzień później rozpędzone Mateco okazało się zbyt silne dla Klimzowca (5:0). Pierwszoplanowymi postaciami w ostatnich dwóch meczach byli: Michał Tkacz (4 gole) oraz… były piłkarz Ruchu Chorzów, a obecnie LKS Goczałkowice-Zdrój, Piotr Ćwielong. „Pepe” w weekend trafił trzykrotnie.

Mateco awansowało na drugie miejsce – ma tyle samo punktów co Fizjo Factory i o trzy mniej od Irex Gazu, który w tej kolejce łatwo rozprawił się z Antmarem Silesią (aż pięć bramek strzelił Krzysztof Wysocki). W czwartym meczu z rzędu zapunktowali piłkarze Victorii, którzy stopniowo oddalają się od strefy spadkowej. Po porażce z Bryką w coraz trudniejszej sytuacji jest ZPM Kuś. Cóż jednak mają powiedzieć piłkarze Dam Packu? Po raz drugi przegrywali w dwucyfrowych rozmiarach, a czeka ich jeszcze spotkanie z liderem Irex Gazem.

Była to ostatnia kolejka w I lidze w tym roku. Mecze 9. kolejki, kończącej pierwszą rundę, odbędą się w styczniu 2022 r.

Mecz zaległy z 5. kolejki
Mateco – Fizjo Factory 4:3
M. Tkacz 3, Ćwielong – Golly, Markosyan, Szczyrba.

8. kolejka
Klimzowiec – Mateco 0:5

Ćwielong 2, D. Skorupa 2, M. Tkacz;
Dam Pack – Fizjo Factory 1:11
R. Oczko – Świerczyński 4, Golly 2, Markosyan 2, Klimas, Krzyżowski, Ogórek;
Antmar Silesia – Irex Gaz 2:10
Kravets 2 – Wysocki 5, Zygarski 2, Kaczmarczyk, Lokwenc, Stachański;
ZPM Kuś – Bryka 2:3
Skok, Szczotka – Cuber, Walczak, Wilczek;
Autor Team – Victoria Klimzowiec 3:3
Bejm 2, Rutkowski – Chmielowski 2, Kłosek.

Tabela: Irex Gaz 21 pkt., Mateco 18, Fizjo Factory 18, Bryka 12, Klimzowiec 12, Antmar Silesia 12, Autor Team 11, Victoria 8, ZPM Kuś 4, Dam Pack 1.


II LIGA: Podobnie jak w pierwszej lidze, również na jej zapleczu mamy trzy zespoły, które najprawdopodobniej między sobą rozstrzygną kwestię mistrzostwa i drugiego – premiowanego awansem – miejsca.

W 8. kolejce miano niepokonanej drużyny straciło Orange, które uległo Tajfunowi 3:1. Dotychczasowy lider poprawił się następnego dnia, pokonując w spotkaniu zaległym Koreja.pl 6:3. Tabelę otwiera ponownie Tajfun, dla którego jest to powrót na szczyt po dwóch miesiącach (poprzednio prowadził po pierwszej kolejce). 18 punktów – oprócz lidera i wicelidera – ma także trzeci w stawce Nattel.

Drugoligowcy rozegrają w tym roku jeszcze jedną kolejkę – 18 grudnia. Na pierwszy plan wysuwa się spotkanie Tajfun – Nattel (godz. 9.50).

8. kolejka
Stokson – Nattel Chorzów Stary 2:5

Gołębiowski, Sadło – Manjura 2, Dobrowolski, Duda, Nowak;
Tajfun – Orange 3:1
Mączka, Świerk, Szernich – Lenert;
WSD – Pro-Banking 5:0 (walkower)
Pro-Banking nie stawił się na mecz;
Mecz Koreja.pl – KS Siekiera został przełożony.
Pauzowała Contra.

Mecz zaległy z 6. kolejki
Koreja.pl – Orange 3:6

Dornia, Olszewski, Siąkowski – Lenert 2, Krawczyk, Marcinek, Płaczek, Ritter.

Tabela: Tajfun 18 pkt. (7 meczów), Orange 18 (7), Nattel 18 (7), Conta 10 (7), Stokson 10 (7), WSD 9 (7), Koreja.pl 3 (6), KS Siekiera 3 (6), Pro-Banking 3 (8).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa