Ukazała się druga odsłona „Historii Ruchu Chorzów”

Ukazała się druga odsłona „Historii Ruchu Chorzów”

We wtorek, 14 grudnia, w klubowej kawiarni odbyła się oficjalna premiera drugiej części I tomu książki „Historia Ruchu Chorzów”, czyli monografii jednego z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce.

Nowa „Historia Ruchu Chorzów” skupia się na latach 1930-1933, a więc opowiada między innymi o 10 jubileuszu powstania klubu czy o kulisach zdobycia pierwszego Mistrzostwa Polski. Autorami tego tomu są Tomasz Buja, Andrzej Godoj, Piotr Kowalik oraz Damian Sifczyk.

Oddajemy w wasze ręce część poświęconą latom 1930-1933. Planowaliśmy zamknąć okres przedwojenny w mniejszej liczbie części, ale mnogość materiałów spowodował, że koncepcja uległa zmianie – mówił Grzegorz Joszko, wydawca książki.

Jak to się stało, że zmagającemu się z licznymi problemami, w pewnym momencie stojącemu na krawędzi upadku klubowi udało się sięgnąć po pierwszą „gwiazdkę” w historii?

Przez 150 stron sam zastanawiam się, co sprawiło, że Ruch sięgnął po ten pierwszy tytuł mistrzowski. Myślę, że złożyło się na to wiele czynników, a na pierwszym planie byłaby to chyba stabilizacja składu, reforma ligi czy koniec służby wojskowej Peterka – takie to były czasy. Owszem, to był trudny okres, ale mówi się, że w ciężkich czasach rodzą się silni ludzie – opowiada Godoj.

Książkę „Historia Ruchu Chorzów Tom I, cz. 2” można nabyć we wszystkich punktach sprzedażowych „Niebieskich”:

  • w sklepie „eRka”, ul. Jagiellońska 3, godz. 10-18
  • w Strefie Kibiców, ul. Cicha 6, godz. 8-16
  • w sklepie internetowym

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa