Wyspa zbiera środki na specjalistyczną pomoc

Wyspa zbiera środki na specjalistyczną pomoc

Chorzowska „Wyspa” prowadzi zbiórkę na stworzenie miejsca, w którym podopieczni stowarzyszenia znajdą profesjonalną pomoc psychologiczną.

Potrzeba wsparcia psychologicznego wśród dzieci i młodzieży jest coraz bardziej zauważalna. Przyczyniła się do tego trudna sytuacja związana z pandemią. Jak podkreśla Agnieszka Sierotnik z Towarzystwa Ochrony Praw i Godności Dziecka Wyspa, nie ma tygodnia bez informacji o tym, że jakieś dziecko ma objawy depresji czy próbowało popełnić samobójstwo.

– Dla nas jest oczywiste, że każde dziecko w tej sytuacji potrzebuje specjalistycznego wsparcia psychologa lub psychiatry, jednak jest to obecnie bardzo utrudnione, a dla wielu wręcz nieosiągalne. Postanowiliśmy to zmienić i zapewnić dzieciom, które potrzebują pomocy psychologicznej czy psychiatrycznej, swobodny dostęp do specjalistów – mówi Agnieszka Sierotnik.

Porady psychologa i psychiatry będą skierowane do wszystkich podopiecznych „Wyspy”. W zależności od tego, jakie fundusze uda się zebrać, liczba osób, które będą mogły skorzystać ze wsparcia, zwiększy się.

Każdy kto wpłaci na zrzutkę minimalną kwotę dwudziestu złotych, otrzyma link do e-booka. E-book został stworzony we współpracy z Izą Kapis, znaną w mediach społecznościowych jako Czarna Wisienka. W e-booku znalazły się bieszczadzkie przepisy na świąteczne potrawy przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Fundusze zebrane w zbiórce zostaną również przekazane na działalność bieżącą stowarzyszenia. Pandemia koronawirusa spowodowała, że „Wyspa” nie może realizować wielu projektów, dzięki którym pozyskiwała wsparcie finansowe. Z powodu niewystarczających środków finansowych, stowarzyszenie potrzebuje wsparcia od ludzi z zewnątrz. Zrzutkę można znaleźć pod linkiem https://zrzutka.pl/hwrt69. Potrwa do 13 stycznia 2022 roku.

Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka Wyspa powstało 31 lat temu. W ramach swojej działalności zajmuje się dziećmi z rodzin wykluczonych społecznie lub takich, którym to wykluczenie zagraża. Podopieczni stowarzyszenia są w wieku 7-17 lat. Dzięki „Wyspie” dzieci mają możliwość zaznać trochę miłości i ciepła.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości