Chorzowskie zespoły jadą na podbój Rzeszowa

Chorzowskie zespoły jadą na podbój Rzeszowa
Pamiątkowe zdjęcie Irex Gazu po zwycięstwie w 11. Heiro Futsal Cup w Rzeszowie, w 2018 rokuFot. facebook.com/irexgaz

Irex Gaz oraz Fizjo Factory – dwa czołowe zespoły Chorzowskiej Ligi Futsalu – w ten weekend wezmą udział w międzynarodowym turnieju Heiro Futsal Cup 2021 w Rzeszowie.

Heiro Futsal Cup to impreza rozgrywana tradycyjnie w grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia. W tym roku (17-19 grudnia) odbędzie się już trzynasta edycja, w której wezmą udział 32 ekipy – w tym dwie z Ukrainy i jedna z Czech.

W stawce zobaczymy dwa czołowe zespoły Chorzowskiej Ligi Futsalu – Irex Gaz (ośmiokrotny mistrz Chorzowa) oraz Fizjo Factory (dwukrotny mistrz ChLF i pięciokrotny zdobywca Pucharu ChLF).

Obie drużyny z Chorzowa rozpoczną rywalizację w Heiro Cup w sobotę (18.12.). Fizjo Factory zagra w grupie B, a jego rywalami będą: Błękitni Rzeszów (godz. 15.30), ISS Lublin (godz. 17.00) oraz Kormed Lubaczów (godz. 18.30). Chorzowianie w fazie grupowej wystąpią w hali w Tyczynie.

Natomiast Irex Gaz trafił do grupy E (hala w Rzeszowie), w której zmierzy się z: Łamaczkami Kraków (godz. 15.30), Serwatką Żabno (godz. 17.30) oraz Zakładami Mechanicznymi Tarnów (godz. 19.30).

Do fazy pucharowej awansują po dwa zespoły z każdej z ośmiu grup. W niedzielę (19.12.) od godz. 10.00 odbędą się mecze 1/8 finału (następnie ćwierćfinały i półfinały). Mecz o trofeum zaplanowano na godz. 19.30.

Przypomnijmy, że Irex Gaz ma już na koncie triumf w Heiro Futsal Cup – w 2018 roku. Mecze 13. Heiro Futsal Cup będzie można oglądać w internecie (na YouTube).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa