Harcerze niosą światło nadziei. Przesłanie na trudne czasy

Harcerze niosą światło nadziei. Przesłanie na trudne czasy

Zgodnie z wieloletnią tradycją, Harcerze z Hufca ZHP w Chorzowie podzielili się Betlejemskim Światełkiem Pokoju. W tym roku akcja prowadzona jest pod hasłem „Światło nadziei”.

16 grudnia delegacja harcerzy gościła na sesji Rady Miasta, przekazując Światełko Pokoju na ręce przedstawicieli władz Chorzowa. Chorzowski Hufiec reprezentowany był przez komendanta Wojciecha Czaputę, członkinie Rady Namiestnictwa Harcerskiego „Gwarki” Hufca ZHP Chorzów oraz harcerki ze 132 KDH „Feniks” im. hm. Macieja Kudzi.

www.facebook.com/hufiecchorzow
www.facebook.com/hufiecchorzow

Dzień później, 17 grudnia kapelan Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego ks. harcmistrz Piotr Larysz w imieniu Hufca przekazał Betlejemskie Światełko Pokoju uczniom chorzowskiego „Katolika”, składając ogień z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa na ręce ks. Szymona Kiery.

www.facebook.com/KatolikChorzowLiceum
www.facebook.com/KatolikChorzowLiceum

W poniedziałek, 20 grudnia harcerze dotarli ze światełkiem do Komendy Miejskiej Policji, a także do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Pierwszy raz Betlejemskie Światełko Pokoju zostało zorganizowane w 1986 roku w Austrii. W Polsce Betlejemskie Światełko Pokoju jest organizowane przez Hufiec ZHP od 1991 roku, niosąc radość i pokój dla polskich rodzin.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa