Samochodem po szpitalnym oddziale

Samochodem po szpitalnym oddziale

Cztery koła, lusterka, napęd elektryczny czy otwarty dach, a od prawdziwego samochodu różni się tylko wielkością.

Od teraz pojazdami marki Volvo będą mogli poruszać się mali pacjenci szpitala  dla dzieci przy ul. Truchana 7 w Chorzowie. Samochody mogą posłużyć przy transporcie dziecka na badanie czy po prostu przy zabawie. Pojazdy na zdalne sterowanie zostały przekazane przez autoryzowanych dealerów marki Volvo Euro-Kas z Katowic oraz Auto Boss z Chorzowa.

W ramach naszej mikołajkowo-świątecznej akcji, jest nam niezmiernie miło dostarczyć dwa samochodziki zdalnie sterowane, które umilą pobyt dzieci w szpitalu i na pewno wywołają uśmiech na twarzy oraz będą przyjaznym elementem w okresie świątecznym.

mówi Marzena Wolnicka, kierownik działu sprzedaży Volvo Euro-Kas Katowice.

Samochody wyposażone są w kierownicę, deskę rozdzielczą, pedał gazu czy automatyczną skrzynię biegów. Pojazdy wydają realistyczny odgłos silnika. Dziecko, które będzie korzystało z samochodziku, ma możliwość otwarcia i zablokowania drzwi, dzięki czemu daje to jeszcze większą radość z korzystania z niego. Na pokład może zabrać jedną osobę.

Cieszymy się, że tak uznane firmy pamiętają o małych pacjentach z Chorzowa. Samochody trafią między innymi na oddział onkologii i hematologii dziecięcej czy laryngologię, czyli tam gdzie będą mogły być wykorzystane najlepiej

tłumaczy dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa