Reklama:


Szybki i odurzony. Chorzowianin uciekał przed policyjnym pościgiem

Szybki i odurzony. Chorzowianin uciekał przed policyjnym pościgiem

Policjanci z chorzowskiej drogówki chcieli zatrzymać podejrzanie zachowującego się kierowcę do kontroli. Ten jednak zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg. 

W niedzielę, 26 grudnia, około godziny 15 policjanci z komendy w Chorzowie zauważyli na ulicy Niedurnego Volkswagena Passata, którego kierowca nagle gwałtownie zwiększył prędkość. Usiłowali zatrzymać go do kontroli, jednak ten zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Pościg trwał kilka kilometrów i zakończył się dopiero w Siemianowicach Śląskich, gdzie na jednym ze skrzyżowań kierowca Passata stracił panowanie nad pojazdem i stanął w poprzek drogi. 

Nie był to jednak koniec. Mężczyzna zamknął się w samochodzie i próbował dalszej ucieczki. Policjanci wybili szybę w drzwiach, aby uniemożliwić mu jazdę. Okazało się, że uciekinier jest 38-letnim mieszkańcem Chorzowa, poszukiwanym przez sąd celem doprowadzenia do aresztu, gdzie ma odbyć karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Podczas zatrzymania uwagę mundurowych zwróciło też jego zachowanie – był wyraźnie pobudzony, w związku z czym został poddany badaniu na zawartość narkotyków w organizmie, które dało wynik pozytywny. Gdyby tego było mało, policjanci znaleźli przy nim prawie 700 porcji amfetaminy, marihuanę i inne substancje psychoaktywne. Obecnie 38-latek przebywa w areszcie, a o jego dalszym losie zdecydować ma sąd.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości