Trzy dychy WOŚP

Trzy dychy WOŚP
Fot. wosp.org.pl/Łukasz Widziszowski

Trzydziesty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaplanowany na 30 stycznia 2021 roku przebiegać będzie pod hasłem „Przejrzyj na oczy” i zagra oczywiście także w Chorzowie.

Na ulicach naszego miasta kwestować będzie 130 wolontariuszy ze sztabu w Zespole Szkół Technicznych nr 1, a także wolontariusze ze sztabu działającego w Szkole Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi. Scena na Nowym Rynku 30 stycznia 2021 roku w godzinach od 14.00 do 20.00 rozbrzmiewać będzie muzyką w wykonaniu grup związanych z Chorzowskim Centrum Kultury i jego oddziałem – Starochorzowskim Domem Kultury.

Swój udział w wyjątkowym koncercie zapowiedzieli wokaliści STUDIA ARTYSTYCZNEGO BANDA RABANDA, zespoły Not Today, Acoustic Sound Trio, Bez Ceregieli. Exoda i TheWire, a także orkiestra Chorzowski Brass Band i ekipa Walimy w Kocioł. Całość poprowadzą konferansjerzy, a wydarzenie – punktualnie o 20.00 – zakończy Światełko do nieba.

Cały szereg finałowych atrakcji współorganizuje Sztab WOŚP w Zespole Szkół Technicznych nr 1 im. Wojciecha Korfantego, przy ul. Sportowej. Nie licząc wirtualnej edycji Biegu z sercem i Nordic Walking, która wystartowała już 20 grudnia, będą one trwać przez dwa dni – w sobotę i niedzielę 29-30 stycznia 2022.

Jak co roku nie zabraknie aukcji charytatywnych. Można będzie licytować m.in. koszulkę z autografem Kamila Stocha i plakat podpisany przez Kajetana Duszyńskiego. Dr Mateusz Grzesiak, konsultant, wykładowca i jeden z najpopularniejszych polskich psychologów przekazał na tegoroczną aukcję WOŚP zestaw trzech swoich  najnowszych książek z autografem oraz jedno wybrane szkolenie w 2022 roku. Pod aukcyjny młotek trafi też  szkolenie Kamili Rowińskiej „Asertywny Rodzic – Partner – Manager”.

Trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce, jednak nie pierwsze działanie WOŚP związane z ratowaniem wzroku najmłodszych pacjentów, bowiem Fundacja od 20 lat prowadzi  Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków.

Finałowe wydarzenia współorganizowane przez Sztab WOŚP w Zespole Szkół Technicznych nr 1 im. Wojciecha Korfantego w Chorzowie

  • Rajd Rowerowy dla WOŚP (start 29 stycznia 2022, godz. 12.00 – Szyb Prezydent, ul. Skargi 41, aby wziąć udział, należy zarejestrować się poprzez specjalną aplikację lub formularz zgłoszeniowy, odpłatność 15 zł/os.),
  • Pływamy dla WOŚP – bicie rekordu pływackiego (start 29 stycznia 2022, godz. 10.00 – Basen przy pl. Powstańców Śląskich 1, wstęp 10 zł)
  • Bieg Dzieci dla WOŚP (start 30 stycznia 2022, godz. 9.30- Stadion Miejski, ul. Lompy 10a, dystans dostosowany do wieku i możliwości uczestników – od 50 do 400 metrów)
  • VII. Bieg z Sercem WOŚP (start: 30 stycznia 2022, godz. 12.00 – Stadion Miejski, ul. Lompy 10a).
  • VII. Bieg z sercem i Nordic Walking – edycja wirtualna (start: 20 grudnia 2021, finisz: 30 stycznia 2022) – trasa, dystans, data, czas oraz forma aktywności sportowej zależą w tym wypadku od samych startujących.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa