Reklama:


Zmiany w chorzowskim muzeum. W przygotowaniu wirtualny spacer po mieście

Zmiany w chorzowskim muzeum. W przygotowaniu wirtualny spacer po mieście

Otwiera się nowy rozdział w historii Muzeum w Chorzowie. Od 1 stycznia 2022 roku placówka przy ulicy Powstańców 25 nosi nazwę „Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Oddział Historii Miasta i Regionu”.

Historia Chorzowa od tego momentu opowiadana będzie z dwóch zazębiających się perspektyw – hutniczej i miejskiej. Pragniemy dostrzegać i opisywać historię naszego miasta, regionu, kraju, a także Europy i świata w horyzoncie śląskich doświadczeń – podkreśla Janusz Mokrosz, zastępca dyrektora Muzeum Hutnictwa w Chorzowie ds. Oddziału Historii Miasta i Regionu.

Trzonem przyszłej działalności placówki pozostanie gromadzenie i prezentowanie zbiorów z zakresu historii i kultury Chorzowa oraz Górnego Śląska. Kontynuowana będzie również działalność naukowa i wydawnicza. Obecnie toczą się intensywne prace nad powstaniem nowej oferty programowej i wystawienniczej. Już w pierwszym kwartale 2022 roku udostępnione zostanie stanowisko do odbywania podróży w wirtualnej rzeczywistości.

Za pomocą gogli VR odwiedzający Muzeum będą mogli odbyć wirtualny spacer ulicami Chorzowa w perspektywie historycznej i teraźniejszej. Otwarta zostanie także nowa wystawa wybitnego chorzowskiego malarza Piotra Naliwajki.

O kolejnych nowościach oraz szczegółach i terminach wydarzeń realizowanych w siedzibie Oddziału Historii Miasta i Regionu Muzeum Hutnictwa przy ulicy Powstańców 25 w Chorzowie będziemy informować na bieżąco – zapewnia Janusz Mokrosz.

Do czasu przygotowania nowej oferty, w związku z rearanżacją niektórych przestrzeni, sale wystawowe nie będą dostępne dla zwiedzających. Natomiast pracownicy Oddziału Historii Miasta i Regionu Muzeum Hutnictwa w Chorzowie są do dyspozycji w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek – od 8:00 do 15:00, w środę – od 8:00 do 17:00.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa