Mundial w Święto Trzech Króli. Pierwsza przeszkoda Cleareksu w pucharze

Mundial w Święto Trzech Króli. Pierwsza przeszkoda Cleareksu w pucharze
6 stycznia futsalowcy Cleareksu (od lewej: Maciej Mizgajski, Rafał Krzyśka i Sebastian Brocki) powalczą o awans do 1/16 finału Pucharu PolskiFot. Adrian Ślązok

6 stycznia futsalowcy Cleareksu Chorzów rozegrają pierwszy mecz w 2022 roku. W Pucharze Polski zmierzą się na wyjeździe z II-ligowym Mundialem Żary.

W Statscore Futsal Ekstraklasie trwa przerwa związana z występem reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy w Holandii (19 stycznia – 6 lutego). Na mecz ligowy Clearex Chorzów musi poczekać do weekendu 12-13 lutego (wyjazdowe derby z Piastem Gliwice), ale już w najbliższy czwartek, 6 stycznia (godz. 17.00), podopieczni Andrzeja Szłapy rozegrają pierwsze spotkanie w nowym roku – w 1/32 finału Pucharu Polski.

W Święto Trzech Króli chorzowianie zmierzą się na wyjeździe z Mundialem Żary, który na co dzień występuje w II lidze (trzeci poziom rozgrywek). Zespół z województwa lubuskiego na razie zamyka tabelę grupy trzeciej, nie mając na koncie ani jednego punktu (pięć porażek).

– To, że najbliższy przeciwnik występuje w drugiej lidze, nie oznacza, że można go lekceważyć – podkreślił trener Andrzej Szłapa (cytat ze strony klubowej), jednocześnie przypominając, że jego zespół ostatnio zwykle nie zawodził, grając w roli faworyta. – Z drużynami teoretycznie słabszymi sobie dobrze radziliśmy, również w sparingach podczas okresu przygotowawczego – dodał.

W Żarach z pewnością już ostrzą sobie zęby na wizytę Cleareksu, z czego zdaje sobie sprawę kapitan chorzowian Szymon Łuszczek.

– Z pewnością dla zespołu drugoligowego rywalizacja z ekipą z ekstraklasy stanowi dodatkową motywację. My musimy zrobić swoje. Trudno się gra z takimi przeciwnikami, bo z reguły mocno się bronią i czekają na kontry. Musimy być solidnie przygotowani i myślę, że damy sobie radę – powiedział na stronie Cleareksu.

W ostatnich sezonach chorzowianie dobrze spisywali się w Pucharze Polski. W sezonie 2019/20 byli o krok od zdobycia trofeum, przegrywając dwumecz z Constractem Lubawa w dramatycznych okolicznościach (2:1 i 3:5). Natomiast w poprzedniej edycji (2020/21) awansowali do półfinału, w którym musieli uznać wyższość Piasta Gliwice. Clearex zdobywał trofeum dwukrotnie – w 2004 i 2017 r.

Jeśli Clearex pokona Mundial, wówczas prawdopodobnie jeszcze przed wznowieniem rozgrywek Statscore Futsal Ekstraklasy przystąpi do kolejnego pojedynku w Pucharze Polski. Spotkania 1/16 finału zostały bowiem zaplanowane na 5-6 lutego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa