Charytatywny koncert kolędowy w Maciejkowicach już w najbliższą niedzielę

Charytatywny koncert kolędowy w Maciejkowicach już w najbliższą niedzielę

W niedzielę, 9 stycznia, w kościele parafialnym Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św.Rozalii w Maciejkowicach, odbędzie się koncert kolędowy.

Podczas koncertu, który rozpocznie się około godziny 17.45, tuż po wieczornej mszy świętej, wystąpią Beata Mańkowska i Jacek Silski.

Mańkowska to wokalistka i autorka tekstów, laureatka licznych, również prestiżowych nagród. Początkowo znana głównie z recitali muzyki klasycznej, zdecydowała się wejść na śląski rynek z utworami rozrywkowymi, pisząc do nich własne teksty. Silski nazywany bywa „królem śląskich szlagierów”, „Śląskim Słowikiem” czy „polskim Julio Iglesiasem”. Występował na scenach całego świata w towarzystwie takich gwiazd jak Abba, Maryla Rodowicz czy Krzysztof Krawczyk. Ma na koncie 9 płyt. 

Koncert ma charakter charytatywny – podczas jego trwania Fundacja Gramy do Końca zbierze datki na leczenie Zosi Dudy, maciejkowiczanki zmagającej się z wrodzoną łamliwością kości. Organizatorzy zapowiadają również liczne licytacje, w których będzie można wziąć udział. 

W związku z sytuacją epidemiologiczną osoby niezaszczepione mogą podczas koncertu wypełnić kościół jedynie w 30%. W związku z tym w Sklepie Na Rogu przy ulicy Rębaczy 21 takie osoby mogą odebrać darmowe wejściówki na to wydarzenie! Zaszczepieni mogą uczestniczyć w koncercie bez wejściówki. 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa