Reklama:


Graficzne Fantazmaty

Graficzne Fantazmaty

Miejska Galeria Sztuki MM zaprasza na pierwszą w tym roku wystawę. Od 11 do 31 stycznia czynna będzie prezentacja grafik Katarzyny Gieleckiej-Grzemskiej, Moniki Panek i Jakuba Zdejszego zebranych pod wspólnym tytułem „Fantazmaty”.

Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do soboty w godzinach pracy Galerii. W pomieszczeniach wystawienniczych obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbędzie się tradycyjny wernisaż. Wkrótce w mediach społecznościowych Galerii opublikowana zostanie rozmowa z autorami wystawy.

Katarzyna Gielecka-Grzemska urodziła w 1985 roku w Lublinie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie w 2010 obroniła tytuł magistra w pracowni sitodruku prof. Waldemara Węgrzyna. W roku 2021 otrzymała stopień doktora sztuki. Czynnie zajmuje się grafiką. Jej prace to historie głównie o człowieku i jego kondycji. W przedstawianych przez nią obrazach dominuje tematyka cielesności.

Monika Panek jest absolwentką Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom magisterski z Malarstwa z wyróżnieniem otrzymała w 2013 roku.
W 2019 roku uzyskała stopień doktora sztuki. Jest wykładowczynią macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią i grafiką.

Jakub Zdejszy urodził się w roku 1987 w Olkuszu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom magisterski obronił z wyróżnieniem w 2013 roku. W 2019 roku otrzymał stopień doktora sztuki. Zajmuje się grafiką, fotografią i instalacją.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości