Reklama:


Gala Mistrzów Sportu. Kajetan Duszyński w czołowej „10” plebiscytu

Gala Mistrzów Sportu. Kajetan Duszyński w czołowej „10” plebiscytu
Na Gali Mistrzów Sportu Kajetan Duszyński zabrał głos w imieniu wszystkich członków sztafety mieszanej, która w Tokio sięgnęła po złotoFot. Piotr Kucza/FotoPyK

Chorzowianin Kajetan Duszyński – razem z pozostałymi członkami złotej sztafety mieszanej z Tokio – znalazł się na 7. miejscu w plebiscycie na najlepszego sportowca Polski w 2021 r. Trofeum zdobył Robert Lewandowski.

8 stycznia w Hotelu DoubleTree by Hilton Warsaw odbyła się Gala Mistrzów Sportu, na której poznaliśmy wyniki plebiscytu „Przeglądu Sportowego”, Telewizji Polsat oraz Onetu na najlepszego sportowca Polski w 2021 r. Choć Biało-Czerwoni zdobyli w minionym roku aż cztery złote medale olimpijskie, trofeum zdobył zawodnik, który na igrzyskach w Tokio nie wystąpił.

Po raz trzeci w karierze triumfował Robert Lewandowski (poprzednio w 2015 i 2020 r.) – napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski. Wyprzedził on mistrzynię olimpijską w rzucie młotem Anitę Włodarczyk oraz wicemistrza świata na żużlu Bartosza Zmarzlika.

W czołowej „10” znalazł się także chorzowianin Kajetan Duszyński. Sztafeta mieszana 4×400 m zdobyła na igrzyskach olimpijskich złoty medal, zaś w plebiscycie zajęła 7. miejsce. Kajetan (były zawodnik TS AKS Chorzów, obecnie AZS Łódź) biegł w Tokio na ostatniej zmianie. Jak na „Kapitano” przystało, to jemu przypadł zaszczyt zabrania głosu na scenie.

– Dostałem polecenie z góry, żebym to ja przemawiał w imieniu całej grupy. Coś niesamowitego, że mogę trzymać tę statuetkę. Opłacało się na siebie wysyłać SMS-y – uśmiechnął się Kajetan Duszyński.

Duszyński odebrał statuetkę Czempiona razem z innymi członkami złotej sztafety – Justyną Święty-Ersetic, Igą Baumgart-Witan, Małgorzatą Hołub-Kowalik, Natalią Kaczmarek i Dariuszem Kowalukiem (na gali zabrakło biegnącego w finale w Tokio Karola Zalewskiego).

– Cieszę się, że stoimy tu prawie całą drużyną. Najpierw osobiste podziękowania dla was, że mogłem z wami biegać – zwrócił się Duszyński do swoich koleżanek i kolegi. – W imieniu całej drużyny chciałbym także podziękować kibicom, to dzięki nim stajemy na tej scenie. Doceniamy wasze wsparcie, to, że kochacie naszą dyscyplinę. Widać, jak ta polska lekkoatletyka przeżywa renesans. Jest coraz więcej ludzi na mityngach, świetnie to wygląda, kibicujcie nam dalej – zaapelował 26-letni sprinter.

Duszyński podziękował także rodzinom, trenerom – z klubów oraz z kadry, a także wszystkim ludziom związanym ze sportem – m.in. fizjoterapeutom, dietetykom, menedżerom, sponsorom czy partnerom.

Chorzowianin skomentował wyróżnienie również w mediach społecznościowych. „Siódme miejsce i pierwszy 'chłopek’ do kolekcji. Dziękuję wszystkim za oddane głosy” – napisał Duszyński na Facebooku.

Dodajmy, że podczas uroczystości był jeszcze jeden chorzowski akcent. Przyznano bowiem wyróżnienia w kategoriach dodatkowych. Imprezą roku uznano rozgrywane na Stadionie Śląskim Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce (zakończone zwycięstwem reprezentacji Polski).

Czołowa dziesiątka 87. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2021 r.
1. Robert Lewandowski (piłka nożna)
2. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
3. Bartosz Zmarzlik (żużel)
4. Dawid Tomala (lekkoatletyka)
5. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
6. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)
7. Sztafeta mieszana 4×400 m – Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kajetan Duszyński, Karol Zalewski, Dariusz Kowaluk (lekkoatletyka)
8. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
9. Karolina Naja, Anna Puławska (kajakarstwo)
10. Tadeusz Michalik (zapasy)

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości