Gwiazdy z Pilzna zrobiły różnicę. Ruch zaczął rok od porażki

Gwiazdy z Pilzna zrobiły różnicę. Ruch zaczął rok od porażki
W meczu w Pilźnie najwięcej bramek dla Ruchu zdobyły: Polina Masałowa (na zdjęciu) oraz Natalia Stokowiec - po czteryFot. Marcin Bulanda

Bramkarka reprezentacji Czech odbiła mnóstwo piłek, zaś najlepsza strzelczyni MOL Ligi potwierdziła klasę. Ale nie tylko z nimi „Niebieskie” miały spore problemy. Przegrały na wyjeździe z DHC Pilzno 22:31.

W pierwszym meczu w 2022 r. Ruch zmierzył się w Pilźnie z tamtejszym DHC, piątą drużyną MOL Ligi. Przed spotkaniem trener Jarosław Knopik zwracał uwagę na silne punkty w ekipie rywalek. Podkreślał, że Pilzno to przede wszystkim świetna bramkarka Karin Rezacova oraz bardzo skuteczna rozgrywająca Veronika Galuskova, najlepsza strzelczyni MOL Ligi (przed tym meczem miała na koncie 103 gole).

Obie były pierwszoplanowymi postaciami sobotniego spotkania. Na początku „Niebieskie” potrafiły jeszcze znaleźć sposób na bramkarkę reprezentacji Czech. Dwukrotnie z prawego skrzydła bramkę zdobyła Natalia Stokowiec, a później z lewej strony trafiła Sabina Radlak (3:2 dla Ruchu w 4. minucie).

Jednak w kolejnych minutach Rezacova coraz częściej zatrzymywała zawodniczki Ruchu. Jej koleżanki zaś stopniowo odjeżdżały drużynie z Chorzowa – DHC prowadził 8:4, 12:7, a po 30 minutach 15:11.

Wspomniana Veronika Galuskova w pierwszej połowie była pilnowana indywidualnie przez Katarzynę Wilczek. Także jednak „rzuciła swoje” – dwa razy przymierzyła z drugiej linii, a do tego karciła Ruch z linii siódmego metra. Snajperka z Pilzna w całym spotkaniu sześciokrotnie wykonywała rzuty karne i ani razu się nie pomyliła.

W drugiej połowie przewaga Pilzna była niezagrożona. Ruch tylko raz doprowadził do stanu „minus 4” – po bramce Klaudii Grabińskiej przegrywał 19:23. Jednak końcówka należała do gospodyń, zwłaszcza dzięki skutecznej w ostatnich minutach Andrei Vlachovej.

Po porażce w Pilźnie Ruch spadł na 12. miejsce w tabeli MOL Ligi (został wyprzedzony przez Handball PSG Zlin, który nieoczekiwanie wygrał na wyjeździe z Sokolem Poruba). Następny mecz w czesko-słowackich rozgrywkach odbędzie się 15 stycznia – Ruch podejmie mistrza, Banika Most.

Natomiast już w poniedziałek, 10 stycznia, podopieczne Jarosława Knopika powalczą o kolejne zwycięstwo w I lidze. W Legnicy zmierzą się z tamtejszym UKS Dziewiątka (początek meczu o 17.00).

13. kolejka MOL Ligi
DHC Pilzno – KPR Ruch Chorzów 31:22 (15:11)
Pilzno: Rezacova – Kepkova 2, Smrhova, Busauerova 1, Formanova, Drozdova 1, Franzova 7, L. Galuskova 4, Laskova 2, Melicharova 1, D. Galuskova, Tomanova, Vlachova 5, V. Galuskova 8.
Ruch: Ciesiółka, K. Gryczewska – Jasinowska, Polańska 1, Wilczek 3, Tyszczak 2, Iwanowicz, Kolonko 4, Masiuda, Kiel, Radlak 1, Grabińska 3, Stokowiec 4, Masałowa 4.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości