ChLF. ZPM Kuś sprawił sensację

ChLF. ZPM Kuś sprawił sensację

Pierwszoligowcy rozegrali ostatnią kolejkę w pierwszej rundzie. Z trzech punktów cieszyli się: Fizjo Factory, Bryka, Antmar Silesia oraz nieoczekiwanie ZPM Kuś.

I LIGA: „Mateco włącza się do walki o tytuł. Mamy trzecią siłę w I lidze” – tak pisaliśmy w „Chorzowianinie” w połowie grudnia, po ostatniej ubiegłorocznej kolejce. Piłkarze Mateco grali wówczas jak z nut. Pokonali obu potentatów ChLF – najpierw Irex Gaz, a później Fizjo Factory, zgłaszając aspiracje do tytułu.

Rok 2021 kończyli z czterema zwycięstwami z rzędu, ale już w pierwszym meczu w 2022 r. doznali porażki. Ich pogromcą został walczący o utrzymanie ZPM Kuś. Nic tego nie zapowiadało, bo „Kusie” w tym sezonie potrafiły wygrać tylko z zajmującym ostatnie miejsce Dam Packiem. A jednak sensacja stała się faktem! Wprawdzie drużyna Artura Osmana nadal zajmuje miejsce w strefie spadkowej, ale od ósmej Victorii dzieli ją już tylko punkt.

Victoria bowiem, po czterech meczach bez porażki, musiała uznać wyższość Antmaru. Zadecydował jeden, jedyny gol – autorstwa Rafała Świętka. Po potknięciu Mateco na drugie miejsce powrócił Fizjo Factory, po zwycięstwie 5:2 z Klimzowcem. Udanie rok rozpoczęła także Bryka. Mecz lidera Irex Gazu z Dam Packiem został przełożony.

9. kolejka
Bryka – Autor Team 4:3

Bielanik 2, Grudzień, Wilczek – B. Drzyzga, D. Matusiak, Rutkowski;
Mateco – ZPM Kuś 1:2
Szałkowski – Gadomski, Kacprzak;
Fizjo Factory – Klimzowiec 5:2
Chwastek, Krzyżowski, Markosyan, Ogórek, Stec – Kucharczyk, Stefański
Victoria Klimzowiec – Antmar Silesia 0:1
R. Świętek;
Mecz Irex Gaz – Dam Pack został przełożony.

Tabela: Irex Gaz 21 pkt. (8 meczów), Fizjo Factory 21 (9), Mateco 18 (9), Bryka 15 (9), Antmar Silesia 15 (9), Klimzowiec 12 (9), Autor Team 11 (9), Victoria 8 (9), ZPM Kuś 7 (9), Dam Pack 1 (8).

II LIGA
Mecz zaległy z 8. kolejki

Koreja.pl – KS Siekiera Piła 4:4
Kempka 2, Dornia, Olszewski – Liksza 3, Beiner.

Tabela: Nattel 21 (8), Tajfun 18 (8), Orange 18 (7), Stokson 13 (8), Contra 11 (8), WSD 9 (7), Koreja.pl 5 (8), KS Siekiera 4 (8), Pro Banking 3 (8).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa