Rozrywka dla każdego. W Centrum Integracji Międzypokoleniowej będzie można pograć w gry planszowe

Rozrywka dla każdego. W Centrum Integracji Międzypokoleniowej będzie można pograć w gry planszowe

Familijne, logiczne, karciane, a nawet zręcznościowe czy imprezowe. W niektóre gra się kilka minut, a w inne – wiele godzin. Są takie, którymi można cieszyć się we dwoje, albo takie, do których trzeba zebrać konkretną ekipę. Gry planszowe, bo o nich tu mowa, podbiły już wiele serc, a ich popularność zdaje się stale rosnąć. Już od stycznia w chorzowskim Centrum Integracji Międzypokoleniowej będzie okazja, by rozsiąść się wygodnie przy stole i rozegrać kilka partii.

Spotkania – organizowane pod szyldem „Szpilka” – odbywać się będą w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca w godzinach 17.00-21.00 w siedzibie CIM, przy ul. Dąbrowskiego 7. Pierwsze zaplanowano na 20 stycznia. Mile widziani są wszyscy – doświadczeni gracze, którym potrzebny jest tylko duży stół i kilka krzeseł, jak i ci, którzy z planszówkami nie mieli dotąd wiele do czynienia i chcieliby zobaczyć na czym to polega.

– Gry planszowe są czymś, co wręcz idealnie wpisuje się w ideę międzypokoleniowości. Z powodzeniem mogą się przy nich bawić dzieci, młodzież, rodzice czy dziadkowie. I to w dowolnej konfiguracji. Stąd pomysł, aby wprowadzić w naszej instytucji cykliczne spotkania z planszówkami – mówi Marta Jakubczyk, dyrektor CIM.

Na miejscu będzie możliwość skorzystania z liczącej kilkadziesiąt tytułów biblioteki gier.

– Mamy gry, w których należy odszukać identyczne symbole ukryte na kartach czy takie, w których układamy ozdobną mozaikę z kartoników wyglądających jak płytki rodem z Portugalii. Ale mamy i takie, w których możemy toczyć bitwy, mierzyć się w zaciekłych pojedynkach, budować i rozwijać miasta – opowiada Andrzej Nowak z Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Pełna lista gier znajdujących się w bibliotece CIM dostępna jest na stronie cimchorzow.pl/gry. Jeśli kogoś zainteresuje konkretny tytuł, może go zarezerwować na najbliższe spotkanie wysyłając maila na adres cim@cimchorzow.pl

Udział w spotkaniach jak i korzystanie z biblioteki gier będzie bezpłatne.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa