Podejmij wyzwanie. Ruszyły zapisy na Silesia Marathon

Podejmij wyzwanie. Ruszyły zapisy na Silesia Marathon
Biegczace startują w Silesia Marathon z korony Stadionu Śląskiego. Meta znajduje się na bieżni Kotła CzarownicFot. Marcin Bulanda

2 października odbędzie się już czternasta edycja Silesia Marathon – największej imprezy biegowej na Śląsku. W środę organizatorzy uruchomili zapisy na wszystkie trzy dystanse: maraton, półmaraton i ultramaraton.

Dla biegaczy ze Śląska to impreza kultowa. Co roku – początkowo w maju, a od 2014 r. w pierwszą niedzielę października – ruszają oni na trasę wiodącą ulicami czterech miast: Chorzowa, Katowic, Mysłowic i Siemianowic Śląskich.

Nagrodą za wysiłek jest meta na Stadionie Śląskim. „Tej mety nie zapomnisz nigdy” – większość biegaczy potwierdzi, że hasło organizatorów jest ze wszech miar trafne.

2 października 2022 r. odbędzie się już czternasta edycja Silesia Marathon (na dystansie 42,195 km), a także biegi towarzyszące – półmaraton (21,0975 km) oraz ultramaraton (50 km).

W środę ruszyły zapisy do największego biegowego wydarzenia na Śląsku, która ostatnio stała się także jedną z największych imprez w kraju. Do 28 lutego br. obowiązuje promocyjna opłata startowa: 139 zł na maraton, 99 zł na półmaraton i 159 zł na ultramaraton. Później wpisowe będzie coraz wyższe.

Szczegóły, w tym regulaminy wszystkich biegów, znaleźć można na stronie organizatora – silesiamarathon.pl. Link do zapisów – TUTAJ

Przypomnijmy, że w trzynastej edycji Silesia Marathon wzięło udział niespełna 2200 biegaczy, a łącznie we wszystkich trzech biegach – ponad 5000 zawodników.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa