Ruch wznowił treningi. Kilka nowych twarzy w zespole

Ruch wznowił treningi. Kilka nowych twarzy w zespole
Ponad sześć tygodni pozostało do pierwszego meczu Niebieskich o punkty w 2022 r. 12 stycznia Ruch wznowił przygotowaniaFot. Marcin Bulanda

25 piłkarzy liczy kadra chorzowskiego Ruchu na starcie przygotowań do drugiej części sezonu. Trener Jarosław Skrobacz ma do dyspozycji m.in. pozyskanych zimą Piotra Stępnia i Remigiusza Szywacza, a także dwóch graczy testowanych.

„Niebiescy” rozpoczęli w środę okres przygotowawczy do piłkarskiej wiosny, podzieleni na grupy. Część kadry trenowała w hali MORiS, druga grupa przechodziła badania na AWF Katowice oraz w ośrodku Fizjo Factory, który jest partnerem klubu. Kolejni piłkarze będą badani w czwartek i w piątek.

W kadrze zespołu prowadzonego przez Jarosława Skrobacza doszło do kilku zmian. Ruch pozyskał dwóch zawodników – 26-letniego obrońcę Remigiusza Szywacza (ostatnio Korona II Kielce), a także 23-letniego napastnika Piotra Stępnia. Ten drugi został wypożyczony na rok ze Ślęzy Wrocław. Stępień w ubiegłym sezonie był królem strzelców III ligi (gr. 3), w której rywalizowali „Niebiescy”.

– Bardzo się cieszę z tego transferu. Ruchu nikomu nie trzeba przedstawiać, to wielki klub, który z roku na rok się odbudowuje, pnie się do góry. Ja również chcę stawiać kolejne kroki w mojej karierze, dlatego uważam, że Ruch jest dla mnie świetnym miejscem do rozwoju. Czuć tutaj otoczkę zawodowstwa i profesjonalizmu. Chcę strzelać jak najwięcej bramek, co będzie dawało korzyści i mnie i przede wszystkim drużynie – powiedział Stępień na stronie Ruchu.

Ponadto trener Ruchu będzie w najbliższych dniach oceniać umiejętności dwóch testowanych pomocników – Kacpra Janiaka (Bruk-Bet Termalica Nieciecza, jesienią grał na wypożyczeniu w GKS Tychy) oraz Pawła Żuka (niegdyś zawodnika m.in. Lechii Gdańsk i Wisły Płock).

Dodajmy, że przygotowania indywidualne rozpoczęli Konrad Kasolik i Kacper Kawula, którzy w ostatnim czasie leczyli kontuzje.

Kto opuścił Cichą? Z Ruchem pożegnali się: Tomasz Neugebauer (Lechia Gdańsk), Michał Biskup (Stal Stalowa Wola), Maciej Styrczula (Podhale Nowy Targ) oraz Piotr Kwaśniewski (rozwiązał kontrakt). Na wypożyczenie trafić na Tomasz Dyr.

– Będziemy szukać wzmocnienia na środek pomocy. Odszedł nam młodzieżowiec (Neugebauer – przyp. red.). Oprócz tego na pewno wahadła, czyli skrajni pomocnicy, też nas na dzisiaj interesują. Być może nawet dwóch zawodników na tę pozycję będziemy szukać – podkreślił w rozmowie z telewizją klubową trener Jarosław Skrobacz.

Pierwszy sparing „Niebiescy” rozegrają 21 stycznia. Rywalem będzie Sandecja Nowy Sącz, a mecz odbędzie się w Krakowie. Do walki o punkty w eWinner II lidze Ruch wróci 26 lutego – na Cichej zmierzy się z Lechem II Poznań.

Kadra Ruchu na starcie przygotowań:

Bramkarze: Jakub Bielecki, Tomasz Nowak.
Obrońcy: Kacper Będzieszak, Konrad Kasolik, Kacper Kawula, Marcin Kowalski, Bartłomiej Kulejewski, Filip Nawrocki, Remigiusz Szywacz, Mateusz Wacławski.
Pomocnicy: Kacper Bąk, Tomasz Foszmańczyk, Łukasz Janoszka, Michał Mokrzycki, Jakub Nowak, Patryk Sikora, Jakub Siwek, Przemysław Szkatuła, Mateusz Wojtek, Tomasz Wójtowicz, Piotr Wyroba, Filip Żagiel.
Napastnicy: Damian Kowalczyk, Piotr Stępień, Daniel Szczepan.
Testowani: Kacper Janiak, Paweł Żuk.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa