Nawoływał do zbrodni przeciwko przeciwko najważniejszym osobom w państwie. Został zatrzymany

Nawoływał do zbrodni przeciwko przeciwko najważniejszym osobom w państwie. Został zatrzymany

Policjanci z Chorzowa we współpracy z prokuraturą i Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach namierzyli i zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który nawoływał do popełnienia zbrodni przeciwko Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesowi Rady Ministrów i innym przedstawicielom urzędów oraz instytucji w Polsce.

Na skrzynkę mailową Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie wpłynęła wiadomość od mężczyzny, w której nawoływał do popełnienia zbrodni przeciwko najważniejszym osobom w państwie, w tym m.in. Prezydentowi RP i Premierowi. Sprawą zajęli się kryminalni z chorzowskiej komendy, którzy we współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmującymi się zwalczaniem cyberprzestępczości w niespełna dobę namierzyli i zatrzymali 47-letniego mieszkańca miasta.

W toku śledztwa okazało się, że mężczyzna podobne wiadomości publikował również na jednym z portali społecznościowych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 3 lat więzienia.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa