Reklama:


ChLF. Udany weekend mistrza

ChLF. Udany weekend mistrza

Dwa mecze, sześć punktów, 14 zdobytych bramek. Piłkarze Irex Gazu umocnili się na prowadzeniu w pierwszej lidze. To był weekend bez niespodzianek, także w drugiej dywizji.

I LIGA: Irex Gaz najpierw łatwo pokonał w meczu zaległym Dam Pack (9:2), a dzień później zmierzył się z Klimzowcem. Na inaugurację sezonu wygrał z tym rywalem po zaciętej walce – tylko 2:1. Tym razem wbił Klimzowcowi pięć goli, tracąc tylko jednego.

Przed tygodniem piłkarze ZPM Kuś sprawili sensację, pokonując walczące o medal Mateco. W meczu z Fizjo Factory marzyła im się powtórka, ale faworyt nie dał sobie zrobić krzywdy, zwyciężając 6:3. Bryka w ostatnim czasie potrafi przechylić na swoją korzyść mecze „na styku”. Po jednobramkowych wygranych z ZPM Kuś oraz Autor Teamem tym razem okazała się minimalnie lepsza od Victorii (2:1).

Najwyższe zwycięstwo w 10. kolejce odniósł Antmar Silesia (7:0 z Dam Packiem), dzięki czemu awansował na trzecią pozycję. Sytuacja pokonanych staje się krytyczna. Do utrzymania w I lidze potrzebują serii zwycięstw, a w tym sezonie zdobyli zaledwie punkt.

Mecz zaległy z 9. kolejki
Irex Gaz – Dam Pack 9:2
Zygarski 5, Kaczmarczyk 2, Tarnówka – Misterka, Oczko;

10. kolejka
Antmar Silesia – Dam Pack 7:0

Kravets 3, Golba 2, Grzybowski 2;
Irex Gaz – Klimzowiec 5:1
Kaczmarczyk, Krysiak, Kubicki, Stachański, Zygarski – Liksza;
Fizjo Factory – ZPM Kuś 6:3
Mania 3, Markosyan 2, Ogórek – Kacprzak, Kowalski, Skok;
Bryka – Victoria 2:1
Grudzień, Mokwiński – Lediński;
Mecz Mateco – Autor Team został przełożony.

Tabela: Irex Gaz 27 pkt. (10 meczów), Fizjo Factory 24 (10), Antmar Silesia 18 (10), Mateco 18 (9), Bryka 18 (10), Klimzowiec 12 (10), Autor Team 11 (9), Victoria 8 (10), ZPM Kuś 7 (10), Dam Pack 1 (10).


II LIGA: Także na zapleczu I ligi faworyci zapisali na swoje konto kolejne trzy punkty – Nattel wygrał z WSD, zaś Orange z Pro Banking. Trzeci z zespołów ścisłej czołówki – Tajfun – nie wyszedł na boisko, gdyż mecz z KS Siekiera został przełożony. Starcie doświadczonych drugoligowców, Contry ze Stoksonem, po raz drugi w tym sezonie zakończyło się remisem. Po 3:3 w pierwszej rundzie, tym razem obie drużyny strzeliły po jednym golu.

10. kolejka
Contra – Stokson 1:1

Swatek – Dobias;
Nattel Chorzów Stary – WSD 3:1
Duda, Lipiarz, Manjura – Kośny;
Orange – Pro Banking 5:3
Malordy 2, Kluz, Lenert, Ritter – Klimas 2, Michalik;
Mecz KS Siekiera – Tajfun został przełożony.
Pauza Koreja.pl.

Tabela: Nattel 24 pkt. (9 meczów), Orange 21 (8), Tajfun 18 (8), Stokson 14 (9), Contra 12 (9), WSD 9 (8), Koreja.pl 5 (8), KS Siekiera 4 (8), Pro Banking 3 (9).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości