Clearex poznał kolejnego rywala w Pucharze Polski

Clearex poznał kolejnego rywala w Pucharze Polski
O awans do najlepszej szesnastki Pucharu Polski futsalowcy Cleareksu (na zdjęciu Mariusz Seget) powalczą na początku lutego w ŁowiczuFot. Adrian Ślązok

5 lub 6 lutego futsalowcy Cleareksu Chorzów rozegrają mecz w 1/16 finału Pucharu Polski. Los był dla nich łaskawy. Trafili na drużynę z ligi środowiskowej.

KIA Łowicz to kolejny przeciwnik Cleareksu Chorzów w Pucharze Polski. Zespół z województwa łódzkiego występuje na co dzień w środowiskowej Łowickiej Lidze Futsalu.

Łowiczanie w tej edycji PP przeszli już kilka rund. Na szczeblu wojewódzkim zwyciężyli w turnieju eliminacyjnym w Zgierzu. Następnie już na szczeblu ogólnopolskim mieli się zmierzyć (w 1/64 finału) z Gattą Zduńska Wola, ale rywal wycofał się z rozgrywek. Natomiast w 1/32 finału KIA pokonała po dogrywce I-ligowy UMKS Zgierz 8:5 (w regulaminowym czasie gry było 5:5).

Clearex ma za sobą jeden mecz w Pucharze Polski. 6 stycznia – w 1/32 finału – pokonał na wyjeździe II-ligowy Mundial Żary 10:2.

Dla chorzowian spotkanie w Łowiczu będzie próbą generalną przed rundą rewanżową Statscore Futsal Ekstraklasy, która ruszy w weekend 12-13 lutego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa