Reklama:


E-sport w Chorzowie. Wyjątkowy turniej wkracza w decydującą fazę

E-sport w Chorzowie. Wyjątkowy turniej wkracza w decydującą fazę

Młodzi chorzowianie nie przestają zaskakiwać kreatywnością. W czasach, w których spotkania towarzyskie utrudnia pandemia, a zimowa aura nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz, uczniowie Katolika zorganizowali turniej w najpopularniejsze gry komputerowe w Polsce. Wzięli w nim udział reprezentanci szkół z Chorzowa, Siemianowic i Katowic.

Wszystko zaczęło się w 2020 roku. Szalejąca pandemia, lockdown i zdalne nauczanie. Dla większości z nas – a już w szczególności dla młodych ludzi – był to okres niezmiernie nużący i trudny. Ograniczone kontakty z przyjaciółmi były możliwe jedynie za pomocą Internetu. Właśnie wtedy w głowach kilku uczniów chorzowskiego Katolika zrodziły się idee, w jaki sposób bez wychodzenia z domu, można sobie ten trudny czas umilić i urozmaicić. Zdecydowano się na organizację rozgrywek w popularne gry wideo – League of Legends oraz CS:GO. W pierwszych szkolnych mistrzostwach udział wzięli przede wszystkim uczniowie wspomnianej placówki. Po ciepłym przyjęciu premierowej edycji zmagań, wydarzenia tego typu stały się pewną tradycją tej szkoły.

Tegoroczne rozgrywki przybrały już o wiele bardziej profesjonalny i szerzej zakrojony kształt niż w poprzednich latach. Szymon Matyja – pomysłodawca i główny organizator obecnych zmagań – postarał się o znaczne zwiększenie ich zasięgu i wyniesienie rozgrywek na wyższy poziom. Dzięki temu w fazie pucharowej wystartowało aż dziesięć reprezentacji szkół z Chorzowa, Siemianowic i Katowic. Sponsorem nagród i oficjalnym patronem turnieju zostało Miasto Chorzów. Faza pucharowa, tak jak w poprzednich latach, będzie okraszona komentarzem uczniów i absolwentów Katolika, a transmisje będzie można obejrzeć na specjalnym kanale w serwisie Twitch.

– Chciałem zrobić coś dla mojej społeczności, przyjaciół, a także samego siebie. Lubię wyzwania, więc postawiłem sobie za cel tak duże wydarzenie, a o motywacje nie było ciężko, zwłaszcza kiedy widzę, ilu ludzi docenia projekt oraz ilu osobom sprawia on radość. Oprócz tego, zawsze to możliwość, nie tylko dla mnie, ale w szczególności dla wszystkich biorących udział, by oderwać się od rutyny – opowiada Szymon Matyja.

Przygotowanie tego typu wydarzenia okazuje się być procesem bardzo wymagającym.

– Jest to niesamowicie czasochłonny projekt, wymagał on w zasadzie poświęcenia większości moich wieczorów. Na szczęście udało mi się zbudować zespół z którego jestem bardzo zadowolony, sprawnie rozwiązujemy każdy napotkany problem – wyjaśnia Matyja.

Plan rozgrywek fazy pucharowej rozgrywek w CS:GO, którą zaplanowano na 21-23 stycznia, prezentuje się następująco:

Ćwierćfinał 1: Katolik 1 vs Curie 2 w piątek godzinie 17:30
Ćwierćfinał 2: Słowak 2 vs Matejko 2 w piątek o godzinie 18:45
Ćwierćfinał 3: Batory 2 vs Pik 2 w piątek o godzinie 20:15
Ćwierćfinał 4: Batory 1 vs Ligoń w piątek o godzinie 21:30

Półfinał 1: Zwycięzca ćwierćfinału 1 z 2 w sobotę o godzinie 17:30
Półfinał 2: Zwycięzca ćwierćfinału 3 z 4 w sobotę o godzinie 20:15

Finał rozgrywek pomiędzy zwycięzcami półfinałów odbędzie się w niedzielę o godzinie 18:30.

Autor tekstu: Adam Kawalec

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości